Germania e noua campioana europeana de tineret

1 Iulie 2009
600 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa nationala a Germaniei este noua campioana europeana de tineret, dupa ce in finala de la Stockholm a invins reprezentativa Angliei cu un zdrobitor 4-0. In ciuda unui inceput de partida mai bun din partea englezilor, nemtii au deschi scorul in minutul 23, cand Mesut Ozil i-a pasat ideal lui Gonzalo Castro, iar acesta l-a invins fara probleme pe Scott Loach. Mesut Ozil a punctat si pe tabela de marcaj, la trei minute dupa pauza, cand a fructificat o lovitura libera de la 25 de metri. Englezii au fost facuti KO, Sandro Wagner stabilind scorul final dupa "dubla" din minutele 79 si 84. Englezii pot pune infrangerea rusinoasa din finala pe seama absentelor lui Gabriel Agbonlahor, Fraizer Campbell si Joe Hart, toti trei suspendati.

Page time :0.1445 (s) | 22 queries | Mysql time :0.024694 (s)