Hot cu acte in regula: Calaul Stelei a comis-o din nou

13 Octombrie 2010
1065 Vizualizari | 0 Comentarii
Premiat de UEFA cu o delegare la meciul dintre Kazakhstan si Belgia, calaul Stelei din meciul cu Napoli, polonezul Marcin Borski, a furat din nou in stil marsav, comitand cateva erori incredibile. UEFA nu a luat nici o masura impotria polonezului Marcin Borski dupa ce a prelungit repriza a doua a meciului dintre Steaua si Napoli cu opt minute. Ba din contra, forul european l-a delegat pe polonez la meciul dintre Kazakhstan si Belgia, incheiat cu victoria oaspetilor, scor 2-0. Marcin Borski si-a dat din nou arama pe fata si a facut doua greseli importante, care au viciat rezultatul. Mai intai, la 1-0 pentru belgieni, Borski a anulat in stil marsav un gol valabil inscris de gazde, pentru un presupus hent. Un jucator al belgienilor a degajat in disperare intr-un kazac, mingea a intrat in poarta, dar Borski a vazut hent desi mingea a intrat in plasa din pieptul jucatorului. Cateva minute mai tarziu, Borski a recidivat, acordandu-i al doilea cartonas galben lui Alexandr Kilslitcyn, pentru o faza in care nu s-ar fi impus nici macar dicatarea unui fault. Ramasi in zece oameni, cei din Kazakhstan au mai incasat un gol, insa oficialitatile locale au depus deja memoriu la UEFA impotriva polonezului.