Ianis Hagi, dupa victoria cu Croatia: Bucuria a fost pana la cer, dar ramanem cu picioarele pe pamant

19 Iunie 2019
368 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7315 RON (0.0000)
USD: 4.2103 RON (0.0000)
Ianis Hagi

Internationalul de tineret Ianis Hagi a scris astazi, pe Facebook, ca el si colegii sai raman cu picioarele pe pamant dupa “bucuria pana la cer” de dupa victoria din meciul cu Croatia, de la Campionatul European under 21. “Dupa victoria de ieri, bucuria a fost pana la cer, dar ramanem cu picioarele pe pamant. Va multumim din inima tuturor celor care ne-ati fost alaturi, din tribune pana acasa! Gandul e acum la urmatorul meci, impreuna putem continua un vis frumos. HAI, ROMANIA!”, a scris Ianis Hagi.

Mirel Radoi, dupa victoria superba cu Croatia: "Nici nu indrazneam sa ma gandesc la un asemenea scor, nici nu visam"

In aceasta dimineata, titularii din partida cu Croatia au ramas la hotel si au efectuat o scurta sedinta, de refacere, urmand indicatiile preparatorului fizic Horatiu Baciu. Ei au petrecut 45 de minute la piscina din hotelul unde sunt cazati la Forli, efectuand exercitii de stretching in apa. Restul jucatorilor au mers pe terenul de antrenament, acolo unde timp de 70 de minute au efectuat o sedinta de pregatire intensa, din care nu au lipsit exercitiile cu mingea, dar si un joc de 10 minute pentru exersarea fazei de finalizare.

Echipa nationala de tineret a Romaniei a debutat cu victorie la Campionatul European, dupa ce a invins, marti, la Serravale, cu scorul de 4-1 (2-1), selectionata Croatiei. Doua goluri ale Romaniei au venit dupa consultarea sistemului VAR. Urmatorul meci al Romaniei va avea loc vineri, de la ora 19.30, cu Anglia.