News Flash:

Iata programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial

13 Iunie 2018
3586 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.6586 RON (-0.0004)
USD: 4.0976 RON (+0.0122)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti

Campionatul Mondial din Rusia incepe in joi, 14 iunie cu meciul de deschidere dintre tara gazda si Arabia Saudita si se incheie duminica, 15 iulie, cu marea finala. 32 de echipe vor lua startul in competitia din Rusia, unde se vor disputa in total 64 de partide pentru a afla ce nationala va ridica trofeul.

Formatiile sunt impartite in 8 grupe de cate 4, iar meciurile se vor disputa pe 12 stadioane din 11 orase.

Ceremonia de deschidere va avea loc pe 14 iunie, inaintea duelului dintre Rusia si Arabia Saudita, care este programat de la ora 18:00.

Programul meciurilor de la Campionatul Mondial din Rusia:

Grupa A:

14 iunie, ora 18:00 Rusia - Arabia Saudita (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 Egipt - Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 Uruguay - Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 Uruguay - Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudita - Egipt (Volgograd)

Grupa B:

15 iunie, ora 18:00 Maroc - Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 Portugalia - Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 Iran - Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 Spania - Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 Iran - Portugalia (Saransk)

Grupa C:

16 iunie, ora 13:00 Franta - Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 Peru - Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 Franta - Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 Danemarca - Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 Australia - Peru (Soci)

Grupa D:

16 iunie, ora 16:00 Argentina - Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 Croatia - Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 Argentina - Croatia (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 Nigeria - Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 Islanda - Croatia (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

17 iunie, ora 15:00 Costa Rica - Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00 Brazilia - Elvetia (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 Serbia - Elvetia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 Elvetia - Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

17 iunie, ora 18:00 Germania - Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 Suedia - Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 Germania - Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud - Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 Mexic - Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud - Germania (Kazan)

Grupa G:

18 iunie, ora 18:00 Belgia - Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 Tunisia - Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 Anglia - Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 Anglia - Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 Panama - Tunisia (Saransk)

Grupa H:

19 iunie, ora 15:00 Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 Columbia - Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 Japonia - Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 Polonia - Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 Senegal - Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 Japonia - Polonia (Samara)

Optimile de finala - Campionatul Mondial din Rusia:

30 iunie, ora 16:00 (optimi1) 1C - 2D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 (optimi2) 1A - 2B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 (optimi3) 1B - 2A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 (optimi4) 1D - 2C (Nijni Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 (optimi5) 1E - 2F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 (optimi6) 1G - 2H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 (optimi7) 1F - 2E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 (optimi8) 1H - 2G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finala - Campionatul Mondial din Rusia:

6 iulie, ora 16:00 (sfertul 1): castigatoare optimi1 - castigatoare optimi2 (Nijni Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 (sfertul 2): castigatoare optimi5 - castigatoare optimi6 (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 (sfertul 3): castigatoare optimi7 - castigatoare optimi8 (Samara)
7 iulie, ora 20:00 (sfertul 4): castigatoare optimi3 - castigatoare optimi4 (Soci)

Semifinale - Campionatul Mondial din Rusia:

10 iulie, ora 20:00 (semifinala 1): castigatoare sfert 1 - castigatoare sfert 2 (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 (semifinala 2): castigatoare sfert 3 - castigatoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mica - Campionatul Mondial din Rusia:

14 iulie, ora 16:00 Invinsele din semifinalele 1 si 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE - Campionatul Mondial din Rusia:

15 iulie, ora 17:00 Invingatoarele din semifinalele 1 si 2 (Lujniki, Moscova)

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

campionatul mondial
Distribuie:  
Loading...

Realitatea.net

RomaniaTV.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2018 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1504 (s) | 23 queries | Mysql time :0.021928 (s)