News Flash:

In soc anafilactic de la un Saridon

18 Septembrie 2009
1615 Vizualizari | 1 Comentarii
Afisat la 15:37

Un iesean de 40 de ani a ajuns in stare grava la spital dupa ce a luat o pastila de Saridon. Barbatul a fost adus la Unitatea de Primire Urgente din cadrul Spitalului "Sf. Ioan" in soc anafilactic. Potrivit medicilor, acesta a incercat sa isi trateze raceala si a luat medicamente fara a cere sfatul medicului. Dupa ce a fost stabilizat, ieseanul a fost internat la Urgente Medicale, unde este tinut sub supraveghere de specialitate.
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Comentarii (1)

Magdu  | #127153
Si eu am patit-o de la acest medicament,am stat 7 ore pe reanimare din cauza socului anafilactic cu pierdere de cunostinta,edem in gat. Substanta periculoasa este propifenazona care se regaseste in foarte multe analgezice,ex algocalmin.
Adauga comentariu
Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1279 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020521 (s)

loading...