Invinsi fara drept de apel de echipa campioana

20 Martie 2006
1160 Vizualizari | 0 Comentarii
•Baschetbalistii ieseni au pierdut meciul disputat оn fata formatiei CSU Asesoft Ploiesti, cu scorul de 107-53 (30-15, 30-22, 24-8, 23-8)

Daca echipa de baschet feminin a reusit sa produca surpriza acestei runde in Divizia A, nu acelasi lucru se poate spune despre baietii de la Clubul Sportiv Municipal (CSM). Avand o misiune infinit mai dificila decat fetele, baschetbalistii de la CSM au pierdut categoric meciul cu CSU Asesoft Ploiesti, cu scorul de 107-53. Gazdele au inceput meciul in forta si au reusit sa ia un avantaj de 15 puncte, chiar dupa primele zece minute, scor 30-15. In pofida eforturilor disperate ale jucatorilor pregatiti de Radu Boisteanu, ploiestenii si-au continuat spectacolul si in sfertul al doilea, astfel ca pana la pauza CSU conducea cu scorul de 60-37. Oaspetii au picat insa fizic si psihic, in ultimele douazeci de minute, cand nu au inscris decat 16 puncte, primind in schimb nu mai putin de 47. In aceste conditii, ploiestenii s-au impus lejer, cu scorul de 107-53, provocand prima infrangere pentru Radu Boisteanu, in noua sa postura de antrenor principal la CSM Iasi. Chiar daca nu a facut remanierea anuntata si a deplasat tot lotul la Ploiesti, antrenorul formatiei CSM nu avea cum sa spere la mai mult de la jocul оn fata campioanei, decat sa limiteze scorul, pe cat posibil. In fata unor jucatori de mare valoare, precum Krasic (24 de puncte) sau ex-ieseanul Catalin Burlacu (16), oaspetii au evoluat relaxat, castigand din acest joc doar un plus de experienta. Pentru CSM au оnscris: Brunson - 19 (1X3), Nicolae - 10 (2X3), Fl. Moscalu si Lobanov - cate 8, Badila si Alin Moldovanu - cate 4. Etapa viitoare, programata sambata, 25 martie, iesenii vor primi vizita formatiei CSU Atlassib Sibiu.

Page time :0.1349 (s) | 22 queries | Mysql time :0.025514 (s)