Invinsi pe final de meci

4 Iunie 2001
912 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Unirea 2000 a disputat sambata, la Moinesti, derby-ul campionatului cu Petrolul din localitate, victoria revenind gazdelor cu scorul de 2 - 0 (0 - 0). Prima parte a intalnirii a fost destul de echilibrata, ambele combatante beneficiind de ocazii de a marca. La reluare, vazand ca gazdele nu mai inscriu, arbitrii au inceput sa transforme acel 5% obisnuit al gazdelor in 10%, acordand un penalty inexistent pentru Petrolul in minutul 75. Jipa l-a executat pe Campeanu si a deschis scorul. In minutul 82, Cernat a inchis tabela la 2 - 0. Antrenorul iesean Adi Kereszy a trimis in teren urmatoarea echipa: Campeanu - Bozianu, C. Ilie, Ad. Ilie, Gheban - Chiper (Grigore), Dragoi, Andrusi, Tiron - Brighiu, Boghean (Dobrea).

Page time :0.1328 (s) | 22 queries | Mysql time :0.015313 (s)