Ionut Chirila: „Dinamo poate bate pe oricine”

Publicat: 21 sept. 2014
1

Dupa esecul cu Dinamo, scor 0-1, antrenorul CSMS Iasi, Ionut Chirila, nu era foarte afectat, declarandu-se multumit de prestatia jucatorilor ieseni. „Am fost de multe ori superiori si, poate, am pierdut nemeritat. Eu am luat echipa acum trei saptamani si nu aveam forta necesara sa invingem. Daca as fi avut continuitate, poate ca era altfel. Dinamo e o forta, care poate sa bata pe oricine in campionat. Cred ca am fi meritat un egal, am controlat prima repriza. Sunt mandru ca echipa mea a dezvoltat atacuri pozitionale. Jucatorii mei au dat dovada de personalitate, dar am intalnit un adversar cu jucatori de nivel european. Am avut bara, am avut o ocazie uriasa in repriza a doua. Important pentru mine este ca am avut un joc superior celui cu Targu Mures”, a spus Ionut Chirila.