Juan Ignacio Chela a castigat BCR Open Romania

25 Septembrie 2010
785 Vizualizari | 0 Comentarii
Juan Ignacio Chela
Tenismanul argentinian Juan Ignacio Chela, cap de serie numarul 4, a castigat turneul BCR Open Romania, dupa ce l-a învins în finala pe spaniolul Pablo Andujar, (numarul 105 ATP), venit din calificari, scor 7-5, 6-1, într-o ora si 30 de minute. Potrivit Mediafax, primul set a fost echilibrat, chiar daca cei doi jucatori au reusit cate doua break-uri. La scorul de 6-5 în favoarea argentinianului, acesta a reusit sa castige pe serviciul adversarului, obtinand si primul set. In setul al doilea, în primul ghem, Andujar nu a reusit sa fructifice doua mingi de break, iar în ghemul al doilea, Chela a reusit sa obtina break-ul. In ghemul al saselea, Chela a obtinut un nou break, iar apoi a reusit castigarea turneului. Chela va primi pentru victoria de la Bucuresti un cec în valoare de 66.580 de euro si 250 de puncte ATP, iar Andujar va primi 34.975 de euro si 150 de puncte ATP. De asemenea, Chela va primi un trofeu care cantareste cinci kilograme, din cristal negru, cu suport de granit.

Page time :0.1728 (s) | 22 queries | Mysql time :0.057743 (s)