News Flash:

Judo: Judoka ieseni au dominat etapa de zona a Campionatului National de seniori

10 Februarie 2000
1609 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.6485 RON (-0.0120)
USD: 4.0861 RON (-0.0259)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
Sambata dimineata, in Sala Polivalenta, la concurenta cu turneul de mini(fotbal) rezervat copiilor, judoka din toata Moldova au participat la etapa de zona a Campionatului National de judo pentru seniori (individual masculin si feminin). Iasul a fost reprezentat la competitie de sportivi de la CS Politehnica Iasi (antrenori Mihai Luca - fete, Constantin Bordea - baieti) si CSS Unirea Iasi (antrenori Mihaela Budaca, Viorel Hudac - fete, Mihai Pascal - baieti). Intrecerile au fost dominate autoritar de judoka ieseni, ei ocupand locuri pe podium la aproape toate categoriile de greutate.

In proba feminina, 12 sportive s-au clasat pe unul din primele trei locuri, dupa cum urmeaza:

- categoria 48 kg: 1. Ramona Leusteanu (CSS Unirea Iasi); 3. Ramona Nita si Ana Barjoveanu (ambele CSS Unirea Iasi).
- categoria 57 kg: 1. Gabriela Rotaru (CSS Unirea); 3. Irina Lupu (CSS Unirea); 3. Dana Zaharia (CS Politehnica Iasi).
- categoria 63 kg: 1. Carmen Toma (CSS Unirea).
- categoria 70 kg: 1. Simona Stefaniu (CSS Unirea); 2. Daniela Bambu (CSS Unirea); 3. Mihaela Bahrin (CSS Unirea).
- categoria 78 kg: 1. Gabriela Bambu (CSS Unirea).
- categoria + 78 kg: 1. Irina Galusca (Politehnica - CSS Unirea).
La masculin, rezultatele sportivilor ieseni se prezinta astfel:
- categoria 60 kg: 1. Petronel Ciuta (CS Politehnica); 2. Adrian Dinca (CS Politehnica); 3. Ion Maftei (CSS Unirea); 3. Toader Tronariu (CSS Unirea).
- categoria 66 kg: 1. Florin Cujba (CS Politehnica); 2. Catalin Ursache (CS Politehnica); 3. Danut Rosu (CS Politehnica); 3. Grigoras (CS Unirea).
- categoria 73 kg: 2. M. Cusba (CS Politehnica); 3. Belusinski (CSS Unirea); 3. C. Manea (CS Politehnica).
- categoria 81 kg: 1. Razvan Porumb (CS Politehnica); 2. Ciprian Blaga (CS Politehnica); 3. Marinel Palade (CS Politehnica).
- categoria 90 kg: 1. Dumitru Rusu (CS Politehnica); 2. Paul Bilau (CS Politehnica); 3. Cristi Onofras (CSS Unirea);
- categoria 100 kg: 1. Stefan Miron (CSS Unirea); 2. Mihai Pintilie (CS Politehnica); 3. Costin Roman (CS Politehnica).
- categoria + 100 kg: 1. Bogdan Florea (CS Politehnica).
Faza finala a Campionatului National de judo-individual, masculin si feminin se va desfasura in luna aprilie.

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

RomaniaTV.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2018 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1439 (s) | 21 queries | Mysql time :0.025548 (s)