News Flash:

Karate Traditional: Sapte karateka ieseni s-au calificat in finalele Campionatului National

14 Martie 2000
1564 Vizualizari | 0 Comentarii
•CS Enpi Iasi a organizat in week-end-ul trecut etapa de zona a CN

Sfarsitul saptamanii trecute a programat la Sala Polivalenta din Iasi "zonala" Campionatului National de Karate Traditional pentru seniori, organizarea in acest in acest an revenindu-i CS Enpi Iasi (presedinte si antrenor Costel Adascalitei - 2 dan). In prezenta unui public numeros, cei mai valorosi sportivi ai cluburilor din zona Moldova au luptat pentru accederea in faza finala a competitiei, ei oferind in dese randuri momente de karate spectacol. Etapa de zona a aliniat la start 60 de karateka reprezentand sapte cluburi, printre care si doua din Iasi: CS Enpi (antrenor Costel Adascalitei) si CS Fujiyama (antrenor Costel Caliman). Supervizor din partea Federatiei Romane de Karate Traditional a fost presedintele forului, sensei Dan Stuparu - 6 dan, prezent la competitie in calitate de sef al Comisiei de Arbitraj, acesta detinand si carnet de arbitru international categoria A-ITKF. Cele doua cluburi iesene participante, au aliniat la start cei mai buni sportivi la ora actuala, o mare parte dintre acestia obtinand, asa cum era de asteptat, calificarea in ultimul act.

Iata si rezultatele finale, in partea superioara a clasamentelor:

Kata individual - feminin:
1. Irina Costea - Enpi Iasi; 2. Gabriela Ionete - Kodo Galati; 3. Alina Tabarcea - Hanare Bacau; 4. Carmen Hutanu - Fujiyama Iasi

Kata individual - masculin:
1. Daniel Mihai - Budo Braila; 2. Navrodinescu Razvan - Budo Braila; 3. Florin Pricop - Budo Braila; 4. Marius Ciubucciu - Meikyo Galati

Kumite individual - feminin
1. Gabriela Ionete - Kodo Galati; 2. Daniela Stamate - Meikyo Galati; 3. Irina Costea - Enpi Iasi; 3. Irina Patrahau - "Enpi Iasi

Kumite individual - masculin
1. Cornel Musat - Budo Braila; 2. Florian Pricob - Budo Braila; 3. Ciprian Haman - Enpi Iasi; 3. Razvan Popa - Enpi Iasi

Fuku-Go - masculin
1. Cornel Musat - Budo Braila; 2. Daniel Mihai - Budo Braila; 3. Bogdan Ciobanu - Fujiyama Iasi; 3. Florin Pricob - Budo Braila

Fuku-Go - feminin
1. Gabriela Ionete - Kodo Galati; 2. Irina Costea - Enpi Iasi; 3. Irina Patrahau - Enpi Iasi; 3. Alina Tabarcea - Hanare Bacau

Kata echipe - feminin
1. Enpi Iasi: Irina Costea, Irina Patrahau si Emanuela Vasiliu

En Bu - masculin - echipe
1. Budo Braila: Cornel Musat si Florin Pricob

Kata echipe - masculin
1. Budo Braila: Florin Pricob, Cornel Musat si Razvan Navrodinescu

Kumite echipe - masculin
1. Budo Braila: Cornel Musat, Florin Pricob, Razvan Navrodinescu si Daniel Mihai
2. Enpi Iasi: Razvan Popa, Ciprian Haman, Petronel Luca si Ionica Alexandru
3. Fujiyama Iasi: Marian Scurtu, Dan Ragosca, Doru Aciobanitei si Bogdan Ciobanu.
Sufletul acestei competitii, Costel Adascalitei, antrenorul si managerul CS Enpi Iasi, ne-a declarat: "Sunt oarecum multumit de rezultatele sportivilor ieseni si sper ca la urmatoarele faze ale competitiei sa ne prezentam la un nivel mai inalt. Sper la cel putin trei titluri, din partea karateka ieseni, un obiectiv realizabil, dupa parerea mea. Ma bucur totusi ca iesenii s-au prezentat bine, atat din punct de vedere tehnic cat si fizic".
Sponsorul principal al etapei de zona a fost "Fundatia Pentru Tineret", alaturi de aceasta contribuind la buna organizare si Firma de Paza si Protectie IGS (comandant Costel Adascalitei), "Panter '93", "Exclusiv Media", "Molid", "Competrol", "AB Plus SRL".
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.4130 (s) | 22 queries | Mysql time :0.073485 (s)