Laurentiu Reghecampf, pe cai mari la arabi: o singura înfrangere pentru Al Wahda în 11 meciuri!

16 Octombrie 2018
447 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7223 RON (-0.0010)
USD: 4.1455 RON (-0.0340)
laurentiu reghecampf

Laurentiu Reghecampf si Al Wahda merg în Emiratele Arabe Unite. În Arabian Gulf Cup (Cupa Ligii), echipa antrenata de tehnicianul român a învins cu 2-0 pe Dibba Al Fujairah.

Mohammed Alhammadi a deschis scorul pentru Al Wahda în minutul 19 din pasa lui Khlil Ibrahim. Scorul final a fost stabilit înca de la pauza. Acelasi Khalil Ibrahim a marcat în minutul 42, din pasa sud-coreanului Rim Chang-Woo.

Dupa acest rezultat, Al Wahda e pe primul loc în clasament, are maximul de puncte, 12, dupa 4 meciuri si un golaveraj imaculat, 7-0. Al Wahda sta mai prost în campionat. Este pe locul 3, o singura înfrângere în 5 etape si 12 puncte, la un punct in urma liderului Al Sharjah. Cu toate astea, Al Wahda a pierdut doar un meci din 11, în toate competitiile în acest sezon!

Al Wahda este detinatoarea trofeului, câstigat în martie, dupa o finala cu Al Wasl, scor 2-1. Al Wahda a mai câstigat acest trofeu în 2016.