Sport

Liga a doua ajunge la final! Rezultatele si clasamentele din etapa 17

Publicat: 29 nov. 2015
1

Liga 2 a programat în acest final de saptamâna meciurile din etapa cu numarul 17, penultima runda care se va desfasura în 2015. Astazi se va disputa ultimul meci al rundei, cel dintre Rapid si Gloria Buzau (ora 18:00, in direct al Digi Sport 1)

Seria I

Bucovina Pojorâta – Otelul Galati 4-0
Au marcat: Dutica ’25, Rus ’27 (pen), Buhaceanu ’52, Coman ’72
Dacia Unirea Braila – ACS Berceni 3-0
Au marcat: S. Nicolita ’19, ’69, Musca ’54 (pen)
Dunarea Calarasi – CS Balotesti 3-0
Au marcat: Alami ’43, L. Bus ’67 (pen), V. Alexandru ’86
FC Clinceni – Farul 0-1
A marcat: Patulea ’60
Rapid Suceava – SC Bacau 0-3
Au marcat: Hurdubei ’70, ’72, Vraciu ’78 (pen)
Rapid Bucuresti – Gloria Buzau, 30 noiembrie, ora 18:00, Digi Sport 1

Clasamentul Seriei I: 1. Dunarea Calarasi – 33p, 2. Rapid Bucuresti – 33p, 3. Dacia Unirea Braila – 33p, 4. FC Academica Clinceni – 30p, 5. Farul Constanta – 28p, 6. SC Bacau – 25p, 7. Rapid CFR Suceava – 21p, 8. Gloria Buzau – 20p, 9. ACS Berceni – 16p, 10. Bucovina Pojorâta – 14p, 11. CS Balotesti – 12p, 12. Otelul Galati – 9p, 13. Ceahlaul Piatra Neamt – 8p

Seria II

Unirea Tarlungeni – CS Mioveni 0-0
FC Bihor Oradea – FC Brasov 2-7
Au marcat: Andor ’87, Sulea ’90+3 / Olteanu ’13, Matei ’20,’54,’57, Rusu ’37, ’77, Codoban ’79
Metalul Resita – FCM Baia Mare 0-2
Au marcat: Codin ’37, Vasile ’38
FC Caransebes – Soimii Pâncota, 1-2
Au marcat: Suru ’48 / Issa ’73, Mihai Alin ’87
Chindia Târgoviste – CSM Râmnicu Vâlcea 0-2
Au marcat: Ludusan ’45+1, Neagoe ’90
UTA Batrâna Doamna – Olimpia Satu Mare 4-1
Au marcat: Stratila ’53 (pen), C. Rus ’61, Copil ’78, D. Man ’89/ Miron 90
Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj 1-0
A marcat: Munteanu ’63

Clasament Seria II: 1. CSM Râmnicu Vâlcea – 34p, 2. UTA Batrâna Doamna – 32p, 3. FCM Baia Mare – 32p, 4. FC Brasov – 31p, 5. Gaz Metan Medias – 31p, 6. Chindia Târgoviste – 29p, 7. CS Mioveni – 28p, 8.    Soimii Pâncota – 26p, 9. Olimpia Satu Mare – 25p, 10. Universitatea Cluj – 23p, 11. Unirea Tarlungeni – 13p, 12. FC Bihor Oradea – 13p, 13. FC Caransebes – 10p, 14. CS Metalul Resita – 1p.





Adauga un comentariu