Locul 6 pentru Penicilina

23 Aprilie 2001
731 Vizualizari | 0 Comentarii
Voleibalistele de la Penicilina Iasi au evoluat sambata, la Pitesti, pentru ultima oara in actuala editie de campionat. Din pacate, ele au parasit terenul invinse dupa aproape o ora de joc. Dacia s-a impus cu scorul de 3 - 1, ocupand in final pozitia a V-a in clasamentul Diviziei A feminine. Formatia pregatita de antrenorii Nicu Roibescu si Aurelia Ichim s-a clasat la finele acestei editii pe locul 6, unul, sa recunoastem, sub asteptarile iubitorilor acestei discipline din orasul nostru. Pentru iesence, insa, sezonul va lua sfarsit pe 5 mai, la Bucuresti, cand vor juca in finala Cupei Romaniei cu "U" Amici Bacau. Tot sambata, la Bucuresti, Rapid s-a impus in prima partida a finalei Campionatului National cu 3 - 2 in fata echipei bacauance "U" Amici, dupa ce, elevele lui Florin Grapa au condus cu 2 - 0 la seturi. Ultimul act al play-off-ului (finala) se desfasoara dupa sistemul cel mai bun din cinci seturi.

Page time :0.1267 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018289 (s)