Manchester United traieste si dupa era Ronaldo

17 August 2009
527 Vizualizari | 0 Comentarii
Manchester United nu a resimtit plecarea lui Cristiano Ronaldo in primul meci din acest sezon. Formatia lui Sir Alex Ferguson a trecut cu 1-0 de Birmingham, dupa golul lui Rooney, insa a facut un joc bun in care nu a fortat. Gruparea de pe Old Trafford a presat inca din primele minute ale confruntarii cu Birmingham, iar primul gol al lui Wayne Rooney a picat firesc. Internationalul englez a avut prima sansa de gol a intalnirii in startul partidei, cand sutul sau a fost scos de sub bara de Hart, dar s-a revansat in minutul 34 cand a avut noroc si a marcat din fata portii, dupa ce primul sau sut lovise bara. Birmingham a avut o tresarire de orgoliu dupa primirea golului, iar sutul lui Queudrue a mers la o bara de poarta lui Foster, pentru ca la faza imediat urmatoare Evra sa scoata de pe linia portii. Wayne Rooney s-a dovedit un adevarat pericol pentru poarta lui Birmingham si in partea a doua, Berbatov a avut si el o minge scoasa de pe linia portii, in timp ce oaspetii au aratat o alta fata dupa intrarea celui mai scump transfer din istorie, Christian Benitez. Meciul s-a incheiat cu victoria, scor 1-0, a "diavolilor rosii", care acumuleaza astfel trei puncte, la fel ca Arsenal si Chelsea, celelalte doua rivale la titlu. Sir Alex Ferguson l-a folosit titular pe Antonio Valencia, insa cel care trebuie sa il faca uitat pe Cristiano Ronaldo a acuzat o lipsa de omogenitate fata de colegii sai. De asemenea, in final de meci a debutat si Michael Owen, cel care nu a impresionat in sfertul de ora in care a fost folosit, ratand o ocazie imensa din pozitie de singur cu portarul.

Page time :0.1385 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019406 (s)