Marica, inger si demon pentru Stuttgart

6 Noiembrie 2010
936 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Marica
Atacantul roman Ciprian Marica a trecut de la extaz la agonie, joi seara, in meciul pe care formatia sa, VFB Stuttgart, l-a disputat si castigat in deplasare cu Getafe, scor 3-0, in etapa a 4-a din Grupa I a Ligii Europa. Titular in atacul formatiei germane, Marica a deschis scorul in minutul 26, dar a privit finalul meciului de la vestiare, fiind eliminat in minutul 79. Celelalte doua goluri ale lui Stuttgart au fost reusite de Gebhart (64') si Harnik (76'). Stuttgart a obtinut astfel a patra victorie consecutiva in urma careia a acumulat 12 puncte, prin care este sigura suta la suta de calificarea in primavara europeana. Pentru locul secund urmeaza sa se lupe Young Boys Berna, Odense si Getafe.