MCM Targoviste s-a calificat in sferturile de finala ale FIBA Eurocup

6 Februarie 2010
706 Vizualizari | 0 Comentarii
Campioana Romaniei a fost invinsa in mansa retur de ibericele de la Gran Canaria, dar s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei. Dupa victoria clara de pe teren propriu in partida tur (80-55), jucatoarele de la MCM Targoviste au pierdut returul cu Gran Canaria cu scorul de 78-67, dar s-au calificat fara probleme in semifinale. Pentru MCM Targoviste au punctat: Doron 15 puncte, Thompson 15, Ogorodnikova 11, Parau 9, Boriga 9, Toma 4, Frohloch 4. In sferturi, Targoviste va da piept cu puternica echipa din Rusia, Dinamo Kursk, formatie care in sezonul trecut a ajuns pana in semifinalele FIBA Eurocup. Meciul tur se va juca pe 18 februarie, iar returul o saptamana mai tarziu. MCM Targoviste are ca obiectiv pentru acest sezon castigarea Eurocup, lucru care i-ar permite apoi participarea in sezonul 2010-2011 in Euroliga.