Meci inghetat intre Brasov si Urziceni

9 Noiembrie 2009
685 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Brasov si Unirea Urziceni au terminat la egalitate, scor 0-0, o partida dominata autoritar de brasoveni in prima repriza si mai echilibrata in partea secunda. Chiar daca ocaziile de gol au fost multe, niciuna dintre formatii n-a reusit sa inscrie. Despartite de doar un punct inaintea acestei etape. FC Brasov si Unirea Urziceni s-au intalnit in runda a 13-a intr-un meci tensionat, stare provocata si de reprogramarea partidei sambata in loc de duminica, asa cum fusese stabilit initial. Temerile lui Dan Petrescu referitoare la starea de oboseala a jucatorilor sai, s-au adeverit, Unirea Urziceni aratand ca o echipa sleita de puteri la Brasov, dupa remiza cu Glasgow Rangers din Champions League, din urma cu trei zile. Ialomitenii au fost dominati autoritar de brasoveni in multe momente ale intalnirii, singurul care a dat dovada de concentrare in tabara oaspetilor fiind Arlauskis, salvatorul Unirii la suturile periculoase ale ardelenilor. Daca la poarta Urziceniului fazele ofensive s-au tinut lant, brasovenii tinandu-i minute bune pe ialomiteni in propriul careu, la cealalta poarta Coman s-a cam plictisit, vizitele rare ale lui Bilasco sau Frunza din prima repriza nefiind suficiente pentru a pune in pericol poarta Brasovului. Conform Onlinesport, prima mare ocazie de gol a apartinut gazdelor, prin Ilyes (7`), urmata de ratarea lui Ezequias din minutul 11 si de sutul putin pe langa poarta trimis de Mihai Roman (16`). Seria de ocazii ale gazdelor a continuat cu ratarea lui Abrudan din minutul 21, sutul lui Zaharia (23`) respins de langa bara si imensa oportunitate a lui Semedo (33`) care a ratat din marginea careului mic trimitand alaturi. Pana la pauza, Ilyes (38`) a mai bifat o ratare incredibila, pentru ca Mihai Roman sa-l puna iar la incercare pe Arlauskis (43`) cu o executie de exceptie, repriza terminandu-se cu o alta interventie salvatoare a portarului ialomitenilor in minutele de prelungiri la o minge expediata de Rui Duarte. Repriza secunda a fost mai echilibrata, insa brasovenii au pastrat un plus atat la capitolul posesie cat si la incisivitate. Semedo, Bilasco si Danalache, intrat dupa pauza, au dinamizat jocul campioanei, fara insa a concretiza ocaziile avute. De cealalta parte Roman, cel mai bun jucator al meciului, Munteanu, Zaharia, Sburlea si Ezequias au inregistrat ocazii de gol, insa niciuna nu a produs modificari pe tabela, meciul terminandu-se cu acelasi rezultat din start.

Page time :0.1397 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020682 (s)