Meciul dintre Poli Iasi si Hermannstadt s-a incheiat cu o remiza. Niciuna din echipe nu a reusit sa inscrie niciun gol

Publicat: 15 sept. 2019

90' Un egal era probabil rezultatul logic dupa un meci plictisitor.
90' Arbitrul fluiera finalul meciului.
90' Posesie: Poli Iasi 56%, Hermannstadt 44%.
90' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
90' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
90' Cristiano cere mingea
90' Doru Popadiuc trimite o centrare.
90' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
90' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Marius Mihalache de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Yazalde
90' Jo Santos suteaza din afara careului, dar Denis Rusu intervine.
90' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
90' Arbitrul de rezerva arata minutele de prelungire: 3
90' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
90' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
89' Bradley Diallo de la Poli Iasi intervine periculos asupra lui Petrisor Petrescu
89' Repunere pentru Hermannstadt
88' Doru Popadiuc de la Poli Iasi centreaza, dar mingea iese in aut de poarta.
88' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
87' Poli Iasi are posesia.
87' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner scurt, de pe partea stanga.
87' Pasa lui David Caiado de la Hermannstadt e blocata de un adversar.
86' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
86' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
86' Yazalde de la Hermannstadt este surprins in ofsaid
85' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
85' Posesie: Poli Iasi 56%, Hermannstadt 44%.
85' Repunere pentru Hermannstadt
85' Cristiano de la Hermannstadt primeste cartonas galben pentru tragere de timp.
84' Platini suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
84' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
84' Ousmane Viera de la Hermannstadt incearca sa-i trimita cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptata de un adversar.
84' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea dreapta.
83' Sutul spre poarta al lui Srdjan Luchin de la Hermannstadt e blocat.
83' David Caiado trimite in careu din lovitura libera
83' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Razvan Onea de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Jo Santos
82' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
82' Repunere pentru Hermannstadt
82' Ovidiu Horsia paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Razvan Onea.
81' Gabriel Debeljuh paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Yazalde.
81' Ambele echipe au probleme in a desface defensiva adversa.
80' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Jo Santos de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Cosmin Frasinescu
80' Posesie: Poli Iasi 57%, Hermannstadt 43%.
79' Repunere pentru Hermannstadt
79' Florian Loshaj suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
79' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
78' Adversarul da o pasa excelenta de gol, dar Cristiano de la Hermannstadt e pe faza si blocheaza extraordinar!
78' Poli Iasi pleaca pe contraatac.
78' Foarte buna viziunea jocului lui Denis Rusu de la Poli Iasi, care opreste un atac periculos cu o interceptie
77' David Caiado trimite o centrare.
77' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
77' Denis Rusu cere mingea
77' Petrisor Petrescu trimite o centrare.
76' Marius Mihalache e sub presiune, reuseste sa respinga
76' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea dreapta.
76' Cosmin Frasinescu respinge in corner.
76' David Caiado de la Hermannstadt trimite in careu, dar mingea e interceptata de un adversar.
76' Sansa buna, Gabriel Debeljuh de la Hermannstadt taie apararea adversa cu o pasa filtranta.
75' Posesie: Poli Iasi 57%, Hermannstadt 43%.

74' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
74' Andrei Radu revine pe teren.
74' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Adria Gallego de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Jo Santos
73' Meciul se reia
73' Andrei Radu este accidentat si scos de pe teren pentru ingrijiri medicale.
73' Andrei Radu este accidentat si primeste ingrijiri medicale pe teren.
72' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
72' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Petrisor Petrescu de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Andrei Radu
71' Adrian Balan executa lovitura libera, dar aceasta este blocata.
70' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Romario de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Doru Popadiuc
69' Posesie: Poli Iasi 57%, Hermannstadt 43%.
69' Repunere pentru Poli Iasi
69' Jo Santos suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
69' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
68' Platini suteaza din afara careului, dar Cristiano intervine.
68' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
68' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Petrisor Petrescu de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Doru Popadiuc

67' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
67' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce David Caiado de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Marius Mihalache
66' Gabriel Debeljuh de la Hermannstadt este surprins in ofsaid
66' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
66' Repunere pentru Poli Iasi
66' Jo Santos suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
65' Posesie: Poli Iasi 57%, Hermannstadt 43%.
65' Ousmane Viera e sub presiune, reuseste sa respinga
65' Platini trimite o centrare.
65' Srdjan Luchin e sub presiune, reuseste sa respinga
65' Florian Loshaj trimite o centrare.
64' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi executa un corner scurt, de pe partea stanga.
64' Srdjan Luchin respinge in corner.
64' Poli Iasi pleaca pe contraatac.
64' Jo Santos de la Hermannstadt centreaza, dar coechipierul sau ajunge prea tarziu la minge.
63' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
63' Repunere pentru Poli Iasi
63' Cosmin Frasinescu e sub presiune, reuseste sa respinga
62' David Caiado trimite in careu din lovitura libera
62' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Adria Gallego de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Jo Santos
62' Didac Devesa paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
62' Daniel Tatar paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Kevin Rimane.
62' Andrea Cordea paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Jo Santos.
60' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Florian Loshaj de la Poli Iasi i-a pus piedica lui David Caiado

59' Posesie: Poli Iasi 57%, Hermannstadt 43%.
59' Adrian Balan de la Poli Iasi il trage in jos pe Ousmane Viera
59' Poli Iasi pleaca pe contraatac.
58' David Caiado trimite o centrare.
58' Cosmin Frasinescu e sub presiune, reuseste sa respinga
57' Andrea Cordea trimite o centrare.
57' Poli Iasi are posesia.
56' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
56' Repunere pentru Poli Iasi
56' Petrisor Petrescu de la Hermannstadt incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
55' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
55' Posesie: Poli Iasi 56%, Hermannstadt 44%.
55' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Marius Mihalache de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Romario
54' Pasa lui Adria Gallego de la Poli Iasi e blocata de un adversar.
54' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
53' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
53' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
52' Repunere pentru Hermannstadt
52' Adria Gallego suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
52' Raul Opurt e sub presiune, reuseste sa respinga
52' Andrei Radu trimite o centrare.
51' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
50' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi il trage in jos pe Raul Opurt

50' Posesie: Poli Iasi 54%, Hermannstadt 46%.
50' Repunere pentru Poli Iasi
49' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
49' Repunere pentru Hermannstadt
49' Sutul lui Didac Devesa de la Poli Iasi trece departe de poarta
49' Platini trece in dribling de adversari
49' Poli Iasi are o sansa buna de gol.
48' Srdjan Luchin trimite cu capul spre poarta, dar Denis Rusu e acolo si intervine.
48' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea stanga.
47' Gabriel Debeljuh de la Hermannstadt incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
47' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
47' Bradley Diallo de la Poli Iasi il trage in jos pe Gabriel Debeljuh
46' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
46' Iuliu Hatiegan paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Platini.
46' A inceput repriza a doua.
45' Duel echilibrat in prima repriza.
45' S-a terminat! Arbitrul fluiera sfarsitul primei reprize
45' Posesie: Poli Iasi 55%, Hermannstadt 45%.
45' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
44' Repunere pentru Poli Iasi
44' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
43' Cristiano cere mingea
43' Iuliu Hatiegan de la Poli Iasi executa un corner de pe partea dreapta.
43' Marius Mihalache isi vede un sut deviat
43' Andrei Radu trimite o centrare.
42' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Daniel Tatar de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Ovidiu Horsia
42' Cristiano cere mingea
42' Didac Devesa trimite o centrare.
42' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Raul Opurt de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Ovidiu Horsia
41' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
41' Didac Devesa de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
41' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.

40' Cosmin Frasinescu e sub presiune, reuseste sa respinga
40' Raul Opurt trimite o centrare.
40' Posesie: Poli Iasi 56%, Hermannstadt 44%.
39' Denis Rusu cere mingea
39' Petrisor Petrescu trimite o centrare.
39' Cosmin Frasinescu e sub presiune, reuseste sa respinga
39' David Caiado de la Hermannstadt trimite in careu.
38' Hermannstadt pleaca pe contraatac.
38' Sutul lui Florian Loshaj este blocat.
38' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
38' Alfonso Taira incaseaza un galben
38' Interventie necugetata. Alfonso Taira il faulteaza dur pe Marius Mihalache.
37' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
36' Bradley Diallo e sub presiune, reuseste sa respinga
36' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea stanga.
36' Posesie: Poli Iasi 57%, Hermannstadt 43%.
36' Adria Gallego respinge in corner.
36' Andrea Cordea trece in dribling de adversari
36' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
35' Cristiano cere mingea
35' Florian Loshaj trimite in careu din lovitura libera
35' Interventie necugetata. Romario il faulteaza dur pe Didac Devesa.
34' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
34' Petrisor Petrescu controleaza balonul cu mana.
34' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea stanga.
34' Sutul lui Gabriel Debeljuh este blocat.

33' Petrisor Petrescu trimite o centrare.
33' Cosmin Frasinescu e sub presiune, reuseste sa respinga
33' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea stanga.
33' Cosmin Frasinescu respinge in corner.
32' Raul Opurt de la Hermannstadt trimite in careu, dar mingea e interceptata de un adversar.
32' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
31' Repunere pentru Hermannstadt
31' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
30' Alfonso Taira de la Hermannstadt intervine periculos asupra lui Didac Devesa
30' Posesie: Poli Iasi 58%, Hermannstadt 42%.
30' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
29' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
28' Andrei Radu de la Poli Iasi trimite in careu, dar Cristiano rezolva situatia.
28' Raul Opurt e sub presiune, reuseste sa respinga
28' Andrei Radu trimite o centrare.
27' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
26' Sutul lui Daniel Tatar este blocat.
26' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
26' Marius Mihalache e sub presiune, reuseste sa respinga
26' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea stanga.
25' Posesie: Poli Iasi 61%, Hermannstadt 39%.
25' Pasa lui Andrea Cordea de la Hermannstadt e blocata de un adversar.
25' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
25' Raul Opurt de la Hermannstadt incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
25' Alfonso Taira de la Hermannstadt trimite in careu, dar Denis Rusu rezolva situatia.
24' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
24' Srdjan Luchin este penalizat pentru ca l-a impins pe Adrian Balan
23' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea dreapta.
23' Daniel Tatar de la Hermannstadt incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
23' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
22' Adrian Balan este penalizat pentru ca l-a impins pe Srdjan Luchin

22' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
21' Meciul se reia
21' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
20' Posesie: Poli Iasi 64%, Hermannstadt 36%.
20' David Caiado de la Hermannstadt este surprins in ofsaid
20' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
19' Gabriel Debeljuh de la Hermannstadt este surprins in ofsaid
18' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
17' David Caiado este penalizat pentru ca l-a impins pe Adria Gallego
17' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
17' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Florian Loshaj de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Petrisor Petrescu
16' Adria Gallego e sub presiune, reuseste sa respinga
16' Andrea Cordea trimite o centrare.
16' Cosmin Frasinescu e sub presiune, reuseste sa respinga
15' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Didac Devesa de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Alfonso Taira
15' Posesie: Poli Iasi 70%, Hermannstadt 30%.
15' Adrian Balan de la Poli Iasi este surprins in ofsaid
15' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
14' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
14' Andrea Cordea e sub presiune, reuseste sa respinga
14' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi trimite in careu, dar mingea e interceptata de un adversar.

14' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
13' Repunere pentru Poli Iasi
13' Srdjan Luchin de la Hermannstadt incearca sa-i trimita cu capul unui coechipier, dar acesta nu poate profita.
13' David Caiado de la Hermannstadt executa un corner de pe partea stanga.
12' Andrea Cordea de la Hermannstadt incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
12' Hermannstadt incearca sa creeze o faza periculoasa.
12' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
12' Andrei Radu de la Poli Iasi incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
11' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
10' Raul Opurt e sub presiune, reuseste sa respinga
10' Didac Devesa de la Poli Iasi executa un corner de pe partea dreapta.
10' Posesie: Poli Iasi 76%, Hermannstadt 24%.
10' Iuliu Hatiegan de la Poli Iasi incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
9' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Alfons Taira de la Hermannstadt i-a pus piedica lui Ovidiu Horsia
9' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
8' Sutul lui Iuliu Hatiegan este blocat.
8' Daniel Tatar e sub presiune, reuseste sa respinga
7' Florian Loshaj de la Poli Iasi executa un corner de pe partea stanga.
7' Srdjan Luchin respinge in corner.
7' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi trimite in careu, dar pasa lui e interceptata de un adversar.
7' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
6' Poli Iasi are posesia.
6' Hermannstadt arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
5' Posesie: Poli Iasi 80%, Hermannstadt 20%.
5' Cristiano cere mingea
5' Florian Loshaj trimite o centrare.
5' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi executa un corner scurt, de pe partea dreapta.
4' Srdjan Luchin respinge in corner.
4' Didac Devesa de la Poli Iasi executa un corner de pe partea dreapta.
4' Adria Gallego de la Poli Iasi trimite in careu, dar mingea e interceptata de un adversar.
4' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
3' Srdjan Luchin e sub presiune, reuseste sa respinga
3' Ovidiu Horsia trimite o centrare.
3' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
3' Poli Iasi are posesia.
2' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Andrei Radu de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Petrisor Petrescu
1' Gabriel Debeljuh este penalizat pentru ca l-a impins pe Marius Mihalache
1' Terenul e excelent azi, facilitand executiile tehnice.
1' O zi perfecta pentru fotbal, calda si insorita.
1' Poli Iasi are lovitura de incepere, meciul a inceput.
0' Arbitrul fluiera inceputul partidei.
0' Bine ati venit pe Stadionul E. Alexandrescu, meciul va incepe in aproximativ 5 minute

Pentru urmatoarele 4 etape, Poli Iasi se muta la Botosani, unde azi va disputa primul dintre urmatoarele patru meciuri considerate „acasa”, pana ce gazonul de pe „Emil Alexandrescu" va fi refacut.

Mihai Teja, tehnicianul gazdelor, a prefatat partida in cadrul unei conferinte de presa:

„O echipa buna, puternica trebuie sa arate si acasa si in deplasare aceeasi mentalitate, aceeasi daruire. Pana la urma jucam fiecare meci la victorie, indiferent unde jucam. E adevarat ca sprijinul suporterilor a fost foarte mare pentru noi pana acum, suporterii ne-au sustinut, dar sper sa o faca si la Botosani, chiar daca intr-un numar mai mic. Daca vom castiga meciuri si vom avea evolutii bune, mai mult ca sigur fanii vor veni si la Botosani”. Despre partida din aceasta dupa-amiaza a vorbit si Costel Enache, tehnicianul sibienilor: „Ne asteapta un joc important. Avem in fata o echipa cu forta ofensiva, o echipa cu echilibru intre defensiva si atac. Cred, totusi, ca meciul va fi unul echilibrat, fiindca noi suntem pregatiti. Am avut doua saptamani de pregatire foarte bune”.

ECHIPELE DE START:
Poli Iasi: Rusu – Gallego, Frasinescu, Diallo, A.Radu – Mihalache, Loshaj – Hatiegan, Albis, Horsia – Ad. Balan
Antrenor: Mihai Teja

Hermannstadt: Figueiredo – Tatar, Viera, Luchin, Oprut – R.Pires, Taira – P.Petrescu, D.Caiado, Cordea – Debeljuh
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: George Radulescu / A1: Florin Paunescu / A2: Marius Badea / Observator: Costin Ioan Toma
Stadion: „Municipal”, Botosani