Meciul s-a terminat. Poli Iasi - Chindia au remizat cu scorul 2-2

1426 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7354 RON (+0.0002)
USD: 4.2876 RON (-0.0103)
Poli Iasi Chindia

90' Un egal era probabil rezultatul logic dupa un meci plictisitor.
90' Arbitrul fluiera finalul meciului.
90' Posesie: Poli Iasi 57%, Chindia 43%.
90' Andrei Radu e sub presiune, reuseste sa respinga
90' Franck Yameogo de la Chindia executa un corner de pe partea stanga.
90' Cosmin Frasinescu respinge in corner.
90' Ovidiu Bic trimite in careu din lovitura libera
90' Marius Martac de la Chindia primeste cartonas galben pentru tragere de timp.
90' Cosmin Frasinescu de la Poli Iasi faulteaza, lovindu-l pe Mihai Vodut cu cotul.
90' Mihai Vodut de la Chindia este surprins in ofsaid
90' Chindia incearca sa creeze o faza periculoasa.
90' Franck Yameogo de la Chindia trimite in careu, dar pasa lui e interceptata de un adversar.
90' Chindia pleaca pe contraatac.

90' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
90' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Adria Gallego de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Andrei Burlacu
90' Meciul e dezechilibrat, Poli Iasi domina clar si are posesia.
90' Arbitrul de rezerva arata minutele de prelungire: 4
90' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
90' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Adrian Balan de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Alexandru Constanntin Benga
89' Franck Yameogo revine pe teren.
89' Meciul se reia
89' Franck Yameogo este accidentat si scos de pe teren pentru ingrijiri medicale.
89' Franck Yameogo este accidentat si primeste ingrijiri medicale pe teren.
88' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
88' Andrei Radu este penalizat pentru ca l-a impins pe Marius Martac
88' Juan Pablo Passaglia de la Poli Iasi trimite in careu, dar pasa lui e interceptata de un adversar.
88' Juan Pablo Passaglia trece in dribling de adversari
87' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
87' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
87' Alin Dudea este penalizat pentru ca l-a impins pe Ovidiu Horsia
87' Repunere pentru Chindia

Nu cedati baieti! Avertismentul antrenorului Mihai Teja pentru fotbalistii ieseni: "Meciul cu Chindia va fi cel mai greu de pana acum"
86' Meciul se reia
86' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
86' Florian Loshaj suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
86' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
86' O lovitura libera a lui Adrian Balan este blocata de portar, iar mingea revine in joc
85' Posesie: Poli Iasi 56%, Chindia 44%.
85' Franck Yameogo il blocheaza pe Ovidiu Horsia. Se da lovitura libera.
84' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
84' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
84' Mihai Leca e sub presiune, reuseste sa respinga
84' Mihai Aioani isi pune echipa sub presiune dupa o respingere nereusita.
84' Andrei Radu trimite o centrare.
83' Sutul lui Florian Loshaj este blocat.
83' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
83' Pasa lui Adrian Balan de la Poli Iasi e blocata de un adversar.
83' Platini de la Poli Iasi ii paseaza unui coechipier.
83' Chindia incearca sa creeze o faza periculoasa.
82' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
82' Florian Loshaj revine pe teren.
82' Foarte buna viziunea jocului lui Alexandru Constanntin Benga de la Chindia, care opreste un atac periculos cu o interceptie
82' Ovidiu Horsia trimite o centrare.

81' Mihai Aioani cere mingea
81' Andrei Radu trimite o centrare.
81' Meciul se reia
80' Florian Loshaj este accidentat si scos de pe teren pentru ingrijiri medicale.
80' Florian Loshaj este accidentat si primeste ingrijiri medicale pe teren.
80' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.

79' Vadim Rata este penalizat pentru ca l-a impins pe Florian Loshaj
79' Repunere pentru Chindia
79' Platini de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar coechipierul sau nu reuseste sa profite.
79' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
78' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
77' Capitanul e schimbat si ii da banderola unui coechipier.
77' Liviu Mihai II paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Alin Dudea.
76' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi este surprins in ofsaid
76' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
76' Poli Iasi are posesia.
76' Foarte buna viziunea jocului lui Alexandru Constanntin Benga de la Chindia, care opreste un atac periculos cu o interceptie
75' Ovidiu Horsia trece in dribling de adversari
75' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
75' Posesie: Poli Iasi 55%, Chindia 45%.
74' Juan Pablo Passaglia de la Poli Iasi il trage in jos pe Franck Yameogo
74' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
73' Meciul se reia
73' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
73' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ovidiu Horsia de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Liviu Mihai II
73' Repunere pentru Poli Iasi
72' Alexandru Constanntin Benga de la Chindia are o sansa de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe langa
72' Liviu Mihai II de la Chindia executa un corner de pe partea dreapta.

72' Andrei Radu respinge in corner.
71' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
71' Chindia incearca sa creeze o faza periculoasa.
71' Florian Loshaj de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
71' Poli Iasi pleaca pe contraatac.
71' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
70' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
70' Posesie: Poli Iasi 55%, Chindia 45%.
70' Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reuseste sa respinga
70' Ovidiu Bic trimite in careu din lovitura libera
70' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Andrei Burlacu
69' Adria Gallego e sub presiune, reuseste sa respinga
69' Marius Martac trimite o centrare.
69' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
68' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
68' Juan Pablo Passaglia de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar portarul iese si retine.
68' Alexandru Constanntin Benga e sub presiune, reuseste sa respinga
68' Florian Loshaj trimite o centrare.
68' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
67' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
67' Mihai Vodut e sub presiune, reuseste sa respinga
67' Florian Loshaj trimite in careu din lovitura libera
67' Marius Martac de la Chindia il trage in jos pe Ovidiu Horsia
66' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
66' Alexandru Constanntin Benga e sub presiune, reuseste sa respinga
66' Adria Gallego trimite o centrare.
66' Ambele echipe au probleme in a desface defensiva adversa.
65' Posesie: Poli Iasi 55%, Chindia 45%.
65' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
65' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
65' Chindia are posesia.
64' Poli Iasi are posesia.
64' Dupa un fault tactic, Mihai Leca primeste galben
64' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Mihai Leca de la Chindia i-a pus piedica lui Florian Loshaj
64' Repunere pentru Poli Iasi
63' Liviu Mihai II Un jucator de la Chindia executa lovitura libera, dar mingea nu-si atinge tinta.
63' Meciul se reia
63' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
63' Dupa un fault tactic, Nicandro Breeveld primeste galben
63' Interventie necugetata. Nicandro Breeveld il faulteaza dur pe Andrei Burlacu.

62' Andrei Burlacu de la Chindia avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
62' Repunere pentru Poli Iasi
62' Andrei Burlacu trage spre poarta, dar sutul e mult pe langa.
61' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
61' Florian Loshaj de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
60' Posesie: Poli Iasi 55%, Chindia 45%.
60' Adrian Balan de la Poli Iasi il trage in jos pe Franck Yameogo
60' Nicandro Breeveld de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
60' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
59' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
59' Andrei Cristea paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Adrian Balan.
59' Bradley Diallo paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Marius Mihalache.
58' Poli Iasi are posesia.
58' Adria Gallego e sub presiune, reuseste sa respinga
57' Mihai Vodut trimite o centrare.
57' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi este surprins in ofsaid
56' Poli Iasi are posesia.
56' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
56' Repunere pentru Poli Iasi
56' Bradley Diallo e sub presiune, reuseste sa respinga
55' Marius Martac de la Chindia avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
55' Repunere pentru Chindia
55' Posesie: Poli Iasi 55%, Chindia 45%.
55' Adria Gallego trage spre poarta, dar sutul e mult pe langa.
55' Andrei Cristea de la Poli Iasi executa un corner de pe partea dreapta.
54' Andrei Cristea isi vede un sut deviat
54' Andrei Cristea de la Poli Iasi avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
54' Poli Iasi pleaca pe contraatac.
54' Andrei Cristea e sub presiune, reuseste sa respinga
54' Liviu Mihai II de la Chindia executa un corner de pe partea dreapta.
54' Meciul se reia
54' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
53' Marius Martac de la Chindia incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
53' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
53' Andrei Cristea este penalizat pentru ca l-a impins pe Marius Martac
52' Repunere pentru Chindia
52' Nicandro Breeveld trage spre poarta, dar sutul e mult pe langa.
52' Sutul lui Florian Loshaj este blocat.
52' Un sut spectaculos de la distanta a lui Juan Pablo Passaglia este salvat de portarul advers
51' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ovidiu Bic de la Chindia i-a pus piedica lui Nicandro Breeveld
50' Andrei Burlacu a dat pasa de gol.
50' GOOOL! Mihai Vodut, Chindia, inscrie cu o lovitura de cap.
50' Andrei Burlacu de la Chindia centreaza excelent...
50' Posesie: Poli Iasi 56%, Chindia 44%.
50' Chindia are posesia.
49' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Adria Gallego de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Denis Dumitrascu
49' Chindia are posesia.
49' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
48' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
48' Repunere pentru Poli Iasi
48' Adria Gallego e sub presiune, reuseste sa respinga
48' Andrei Burlacu trece in dribling de adversari

47' Repunere pentru Chindia
47' Sutul lui Ovidiu Horsia este blocat.
47' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
47' Sansa buna, Florian Loshaj de la Poli Iasi taie apararea adversa cu o pasa filtranta.
47' Poli Iasi pleaca pe contraatac.
47' Adria Gallego e sub presiune, reuseste sa respinga
46' Liviu Mihai II trimite in careu din lovitura libera
46' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Ovidiu Bic
46' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
46' Robert Neciu paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Andrei Burlacu.
46' Ionut Francisc Cristea paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Juan Pablo Passaglia.
46' A inceput repriza a doua.
45' Poli Iasi e echipa care arata mai bine in aceasta repriza.

45' S-a terminat! Arbitrul fluiera sfarsitul primei reprize
45' Posesie: Poli Iasi 58%, Chindia 42%.
45' Poli Iasi are posesia.
45' Ionut Francisc Cristea de la Poli Iasi il trage in jos pe Vadim Rata
45' Denis Rusu cere mingea
45' Marius Martac de la Chindia centreaza imprecis
45' Repunere pentru Chindia
45' Andrei Cristea suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
45' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.

Sportiv suntem buni, financiar suntem praf! Politehnica Iasi are datorii de 700.000 de euro

43' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
43' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
42' Liviu Mihai II de la Chindia intervine periculos asupra lui Nicandro Breeveld
42' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
42' Meciul se reia
42' Jocul e oprit, arbitrul vorbeste cu jucatorii.
41' Andrei Cristea de la Poli Iasi este surprins in ofsaid
41' Poli Iasi are posesia.
40' Posesie: Poli Iasi 57%, Chindia 43%.
40' Interventie necugetata. Franck Yameogo il faulteaza dur pe Andrei Radu.
39' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
39' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
39' Repunere pentru Poli Iasi
39' Ovidiu Bic isi vede un sut deviat
38' Bradley Diallo e sub presiune, reuseste sa respinga
38' Un jucator de la Chindia arunca lung de la margine, de pe partea dreapta, in careul advers.
38' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ionut Francisc Cristea de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Denis Dumitrascu
37' Repunere pentru Chindia
37' Florian Loshaj de la Poli Iasi trimite bine in careu, dar coechiperul lui nu reuseste sa profite.
37' Mihai Vodut e sub presiune, reuseste sa respinga
37' Andrei Cristea trimite in careu din lovitura libera
35' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ovidiu Horsia de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Franck Yameogo
35' Marius Martac e sub presiune, reuseste sa respinga
35' Andrei Cristea trimite o centrare.
35' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
35' Posesie: Poli Iasi 59%, Chindia 41%.
34' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
34' Chindia are posesia.
33' Andrei Cristea controleaza balonul cu mana.
33' Platini trimite o centrare.
32' Vadim Rata comite un fault dur asupra unui adversar si primeste un cartonas galben de la arbitru
32' Interventie necugetata. Vadim Rata il faulteaza dur pe Cosmin Frasinescu.
32' Poli Iasi are posesia.
32' Mihai Vodut de la Chindia este surprins in ofsaid
32' Franck Yameogo de la Chindia ii paseaza unui coechipier.
32' Sansa buna, Vadim Rata de la Chindia taie apararea adversa cu o pasa filtranta.
31' Cosmin Frasinescu isi pune echipa sub presiune dupa o respingere nereusita.
31' Liviu Mihai II trimite o centrare.
31' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Andrei Cristea de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Ovidiu Bic
31' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
30' Cristian Negut s-a accidentat si e inlocuit de Vadim Rata.
30' Posesie: Poli Iasi 59%, Chindia 41%.
29' Mihai Aioani cere mingea
29' Platini de la Poli Iasi executa un corner de pe partea dreapta.
29' Adria Gallego de la Poli Iasi incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
28' GOOOL! Cristian Negut suteaza din voleu direct in plasa!
28' Marius Martac de la Chindia centreaza excelent...
28' Marius Martac de la Chindia avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
28' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
27' Adria Gallego este penalizat pentru ca l-a impins pe Robert Neciu
27' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
26' Poli Iasi are posesia.
26' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
26' Andrei Cristea este penalizat pentru ca l-a impins pe Mihai Leca
25' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
25' Meciul se reia
25' Posesie: Poli Iasi 62%, Chindia 38%.
24' Pauza de apa. E foarte cald azi, iar meciul e intrerupt pentru ca jucatorii sa se hidrateze
23' Florian Loshaj a dat pasa de gol.
23' GOOOL! Ovidiu Horsia inscrie!
23' Ovidiu Horsia de la Poli Iasi avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
23' Florian Loshaj trimite o minge lunga

23' Un jucator de la Poli Iasi da o pasa lunga.
23' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.
22' Repunere pentru Poli Iasi
22' Robert Neciu de la Chindia trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poarta.
22' Marius Martac trimite o centrare.
22' Chindia arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
21' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
21' Poli Iasi are posesia.
21' Ovidiu Bic este penalizat pentru ca l-a impins pe Nicandro Breeveld

20' Posesie: Poli Iasi 61%, Chindia 39%.
20' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
20' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
20' Platini e sub presiune, reuseste sa respinga
20' Robert Neciu de la Chindia avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
20' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
19' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
19' Meciul se reia
19' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
19' Sutul lui Ionut Francisc Cristea este blocat.
18' Un fotbalist de la Chindia face o greseala defensiva, care se putea transforma in gol
18' Platini de la Poli Iasi trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
18' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ovidiu Horsia de la Poli Iasi i-a pus piedica lui Marius Martac
17' Poli Iasi are posesia.
17' Mihai Aioani cere mingea
17' Ionut Francisc Cristea trimite o centrare.
17' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
16' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
16' Chindia are posesia.

15' Posesie: Poli Iași 64%, Chindia 36%.

15' GOOOL! Poli Iași înscrie!

15' Platini de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.

15' Platini de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..

14' Alexandru Constanntin Benga de la Chindia faultează, lovindu-l pe Platini cu cotul.

14' Repunere pentru Poli Iași

14' Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

13' Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

12' Andrei Cristea comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru

12' Andrei Cristea îl blochează pe Mihai Aioani. Se dă lovitură liberă.

12' Andrei Cristea de la Poli Iași luftează dintr-o poziție foarte bună.

12' Bradley Diallo de la Poli Iași trimite în careu.

12' Florian Loshaj de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.

11' Marius Martac respinge în corner.

11' Denis Dumitrascu e sub presiune, reușește să respingă

11' Andrei Radu trimite o centrare.

11' Poli Iași are posesia.

10' Repunere pentru Poli Iași

10' Robert Neciu de la Chindia centrează imprecis

10' Chindia pleacă pe contraatac.

10' Posesie: Poli Iași 59%, Chindia 41%.

9' Adria Gallego e sub presiune, reușește să respingă

9' Cristian Negut trimite o centrare.

9' Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

9' Chindia încearcă să creeze o fază periculoasă.

9' Repunere pentru Poli Iași

8' Mihai Vodut de la Chindia are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă

8' Marius Martac trimite o centrare.
8' Andrei Cristea este penalizat pentru ca l-a impins pe Alexandru Constanntin Benga
7' Mihai Aioani cere mingea
7' Andrei Cristea trimite o centrare.
7' Poli Iasi incearca sa creeze o faza periculoasa.

6' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
6' Cristian Negut de la Chindia trimite in careu, dar mingea e interceptata de un adversar.
6' Chindia pleaca pe contraatac.
6' Platini suteaza din afara careului, dar Mihai Aioani intervine.
5' Platini de la Poli Iasi avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
5' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
5' Posesie: Poli Iasi 65%, Chindia 35%.
5' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Marius Martac de la Chindia i-a pus piedica lui Ovidiu Horsia
5' Nicandro Breeveld e sub presiune, reuseste sa respinga
5' Franck Yameogo de la Chindia preia slab mingea trimisa de un coechipier.
4' Marius Martac trimite o centrare.
4' Franck Yameogo este penalizat pentru ca l-a impins pe Cosmin Frasinescu
4' Mihai Leca e sub presiune, reuseste sa respinga
3' Ionut Francisc Cristea de la Poli Iasi executa un corner de pe partea stanga.
3' Andrei Radu de la Poli Iasi incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
3' Chindia arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
2' Poli Iasi arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.

2' Franck Yameogo de la Chindia trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poarta.
1' Robert Neciu trimite o centrare.
1' Chindia incearca sa creeze o faza periculoasa.
1' Terenul nu e in cea mai buna stare, dar se poate juca pe el.
1' O zi perfecta pentru fotbal, calda si insorita.
1' Poli Iasi are lovitura de incepere, meciul a inceput.
0' Arbitrul fluiera inceputul partidei.
0' Bine ati venit pe Stadionul E. Alexandrescu, meciul va incepe in aproximativ 5 minute.

ECHIPELE DE START
Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Frasinescu, Diallo, A. Radu - Breeveld, Loshaj - Platini, F. Cristea, O. Horsia - A. Cristea
Rezerve: Cobrea - Birnoi, Hatiegan, Passaglia,Carlone, A. Balan, Mihalache
Antrenor: Mihai Teja

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, D. Dumitrascu - Negut, Bic, L. Mihai, Neciu - Yameogo, Vodut
Rezerve: D. Moldovan - A. Ionita, Dudea, A. Serban, Rata, A. Burlacu, Cherchez Antrenor: Viorel Moldovan

Arbitru: Lucian Rusandu (Covasna) // Asistenti: Octavian Sovre (Satu Mare), Sebastian Gheorghe (Suceava)
Stadion: „Emil Alexandrescu”, Iasi

Nou-promovata Chindia Targoviste, cu Viorel Moldovan pe banca tehnica, merge la Iasi, acolo unde va intalni echipa pregatita de catre Mihai Teja, care ocupa inainte de acest duel locul 2 in Liga 1.

Dambovitenii vin dupa o victorie importanta in fata celor de la Dinamo, scor 3-2 si ocupa lotul 12 in clasamentul primei ligi. De cealalta parte, Iasiul a invins-o in etapa precedenta pe FCSB, scor 2-1.