Meciurile serii din sferturile de finală din UEFA Champions League. Chelsea și PSG, învingătoare

Publicat: 08 apr. 2021
Meciurile serii din sferturile de finală din UEFA Champions League. Chelsea și PSG învingătoare
Meciurile serii. Chelsea și PSG au ieșit învingătoare

Chelsea a învins FC Porto, scor 2-0, în manșa tur a sfertului de finală din UEFA Champions League, iar trupa lui Thomas Tuchel este favorită la calificarea în penultimul act al competiției. Au marcat Mason Mount în minutul 32 și Benjamin Chilwell în minutul 85. Manșa retur este programată marți, 13 aprilie, de la ora 22:00

FC Porto – Chelsea, echipele de start:

PORTO: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi – Corona, Grujic, Uribe, Otavio – Marega, Luis Diaz
Rezerve: Ramos – Anderson, Baro, Evanilson, Francisco Conceicao, Joao Mario, Leite, Martinez, Nanu, Ndiaye, Sarr, Vieira
Antrenor: Sergio Conceicao

CHELSEA: Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rudiger – James, Jorginho, Kovacic, Chilwell – Mount, Havertz, Werner
Rezerve: Arrizabalaga, Caballero – Abraham, Alonso, Emerson, Giroud, Hudson-Odoi, Kante, Pulisic, Silva, Ziyech, Zouma
Antrenor: Thomas Tuchel

Stadion: Ramon Sanchez-Pizjuan, Sevilla
Arbitru: Slavko Vincic, A1: Tomaz Klancnik, A2: Andraz Kovacic (toți din Slovenia)

PSG a învins-o pe Bayern, scor 3-2, în meciul tur din „sferturile” Champions League. Returul este programat săptămâna viitoare, marți, la Paris, de la aceeași oră. Au marcat Choupo-Moting în minutul 37, Muller 60 / Mbappe 3, 68, Marquinhos 28.

Bayern – PSG: echipele de start

Bayern: Neuer (c) – Pavard, Sule, Alaba, Hernandez – Kimmich, Goretzka – Sane, Muller, Coman – Choupo-Moting
Rezerve: Nubel, Javi Martinez, Boateng, Davies, Sarr, Musiala
Antrenor: Hansi Flick

PSG: Navas – Dagba, Marquinhos (c), Kimpembe, Diallo – Danilo, Gueye – Di Maria, Neymar, Draxler – Mbappe
Rezerve: Rico, Letellier, Kehrer, Rafinha, Kean, Sarabia, Herrera, Bakker, Pembele, Gharbi, Nagera, Kamara
Antrenor: Mauricio Pochettino

Stadion: Allianz Arena (Munchen)