Mediasul a smuls un punct la Bistrita

3 Noiembrie 2009
618 Vizualizari | 0 Comentarii
Gloria Bistrita a terminat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, bistritenii pierzand victoria in urma unei greseli a lui Homei care i-a pasat lui Silvasan pentru golul egalizator, dupa ce Keita deschisese scorul in minutul 5. Eliminarea Stelei din Cupa Romaniei la lovituri de departajare a prins bine Gloriei Bistrita, elevii lui Florin Halagian tratand cu un moral bun partida din campionat cu Gaz Metan Medias. In fata unor tribune aproape goale, frigul patrunzator tinand spectatorii departe de stadion, bistritenii au avut un inceput excelent de meci deschizand scorul chiar in minutul 5 al jocului, prin Keita, dupa o evolutie mai incisiva a oaspetilor. Conform Onlinesport, Gazul a incercat sa revina pe tabela si a pus presiune pe careul lui Albut, cel mai periculos om al mediestenilor, Munteanu, fiind artizanul celor mai periculoase faze, fara insa a reusi sa marcheze. Abia dupa o jumatate de ora de joc s-au trezit din nou bistritenii sa atace, Keita si apoi Silvasan si Coroian trecand aproape de un nou gol al gazdelor. Ce n-a reusit Gloria pe finalul primei parti, au reusit gazarii in partea secunda, cand, cu largul concurs al defensivei gazdelor au inscris golul egalizator. O centrare de pe dreapta a ajuns la Homei la bara a doua, acesta dorind sa respinga a trimis gresit la Silvasan in fata portii, care cu o lovitura de cap din apropiere a marcat fara emotii. Finalul de meci a fost slab calitativ din punctul de vedere al fotbalului aratat de cele doua formatii, dar incrancenat, fiecare faza fiind tratata cu mult devotament de jucatorii ambelor combatante. Insa nici gazdelel, nici oaspetii n-au reusit sa mai inscrie, scorul ramanand egal, 1-1.

Page time :0.1391 (s) | 24 queries | Mysql time :0.014347 (s)