Mediasul a ucis sperantele Victoriei Branesti

27 Iulie 2010
1840 Vizualizari | 0 Comentarii
Gaz Metan Medias a castigat in deplasare la Buzau primul meci din acest sezon in compania nou-promovatei Victoria Branesti. Trupa lui Pustai s-a impus cu 3-2, golurile gazarilor fiind inscrise de Radu Zaharia si Eric de Oliveira de doua ori, in timp ce pentru Branesti au inscris Vasile Olariu si Bogdan Oprea. In repriza a doua, la Medias a debutat sI fostul fotbalist al Politehnicii, Romica Miclea. Disputat la Buzau, pe stadionul Gloriei, meciul a inceput intr-un ritm foarte linistit. Un hent stupid facut de gazde la o lovitura de colt a gazarilor a fost vazut de asistentul Valentin Avram (fiul lui Vasile Avram, seful CCA) si Robert Dumitru a acordat imediat penalty pentru Medias. Eric de Oliveira a executat in dreapta, Cernea a sarit in partea opusa si Gaz Metan prelua conducerea pe tabela. Dupa o ocazie uriasa a lui Bogdan Oprea, in minutul 28, Radu Zaharia a facut 2-0 pentru oaspeti, dupa ce a deviat din dreapta careului o centrare de pe aceeasi parte. Pana la pauza, Branestiul a reusit sa reducea din diferenta. Oprea a patruns in viteza in careu, unde a fost agatat de Buchta. Robert Dumitru a indicat inca o data punctul cu var, iar Vasile Olariu a marcat primul sau gol in Liga I si primul al Branestiului la debutul in primul esalon. Startul partii secunde i-a gasit pe gazari din nou in ofensiva. In minutul 75, Mediasul a marcat al treilea gol, in urma unei faze spectaculoase de atac. Alex Munteanu a pasat cu efect peste defensiva adversa pentru patrunderea lui Eric, acesta a preluat elegant si a inscris al doilea sau gol, devenind primul golgheter al Ligii 1. Victoria Branesti a fortat pe final, profitand de caderea fizica a gazarilor, si in primul minut de prelungiri Bogdan Oprea a inscris pentru 3-2, impiedicand astfel sansa Gazului de a deveni lider al clasamentului.

Page time :0.1385 (s) | 22 queries | Mysql time :0.016990 (s)