Mediasul s-a impiedicat acasa de Branesti

4 Decembrie 2010
614 Vizualizari | 0 Comentarii
Gaz Metan Medias a terminat la egalitate partida de pe teren propriu cu Victoria Branesti, revenind spectaculos de la 0-2. Daniel Novac si Dorin Popa au marcat pentru oaspeti, Admir Aganovic restabilind egalitatea pe tabela la patru minute dupa ce intrase pe teren. Mediasul a dominat copios meciul, Eric fiind eroul primelor minute. Mai intai, brazilianul a inscris, dar golul a fost anulat de arbitri, pentru ca acelasi Eric sa cada in careu dupa un duel cu Sergiu Bar. Arbitrul Chivulete a indicat initial punctul cu var, la semnalizarea asistentului de pe acea parte, insa dupa protestele insistente ale oaspetilor, centralul si-a modificat decizia de a acorda penalty si a dat doar corner pentru Medias. Repriza secunda a fost mult mai spectaculoasa. In minutul 65 Branestiul a reusit deschiderea scorului. O faza rapida de atac a oaspetilor in banda stanga a luat prin surprindere apararea gazarilor, iar Daniel Novac a inscris primul sau gol in Liga I, dupa ce a impins mingea in plasa din marginea careului mic. S-a facut surprinzator 2-0 pentru Victoria Branesti in minutul 70, gazdele acuzand din plin primirea primului gol. Astfel ca la doar 5 minute distanta l-au incasat si pe al doilea, din partea lui Dorin Popa, care a inscris direct din lovitura libera. Insa Mediasul nu a ajuns intamplator atat de sus in clasamentul turului de campionat. Trupa lui Cristi Pustai s-a trezit brusc si a reechilibrat situatia. Totul s-a datorat inspiratiei lui Pustai de a-l trimite in teren pe Admir Aganovic, in minutul 73. In acelasi minut, la prima atingere de balon, Aganovic a redus din diferenta, pentru ca dupa alte patru minute tot el sa restabileasca egalitatea in urma unui contraatac ucigator, astfel ca Medias - Branesti s-a terminat 2-2.

Page time :0.1428 (s) | 22 queries | Mysql time :0.026258 (s)