Messi si Ronaldo se intrec in goluri

25 Octombrie 2010
1871 Vizualizari | 0 Comentarii
Lionel Messi
Nimic nou in duelul de la distanta pe care FC Barcelona si Real Madrid il poarta in Primera Division. Catalanii s-au impus cu 2-0 in deplasare la Zaragoza, in timp ce Real Madrid a facut show pe teren propriu cu Santander, scor 4-1. Messi a dat doua goluri, iar Ronaldo a fost si mai zmeu, reusind sa inscrie de patru ori. Leo Messi continua forma buna din ultima vreme si a adus inca trei puncte pentru Barcelona, reusind ambele goluri din deplasarea cu Zaragoza. Argentinianul a inscris in minutele 42 si 66. Gazdele au evoluat in inferioritate numerica din minutul 47, cand Ponzio a fost eliminat. Real Madrid a obtinut si ea o victorie categorica, scor 6-1, pe teren propriu in fata celor de la Racing Santander. Ronaldo a dat patru goluri si a ajuns la cota 8 in acest sezon, dupa reusitele din minutele 15, 27, 48 si 55 (penalty). Celelalte doua goluri ale Realului au fost reusite de Higuain (10) si Ozil (64), singurul gol al oaspetilor fiind reusit de Diop (74). Real Madrid ocupa primul loc in clasament, cu 20 de puncte, iar Barcelona se afla o pozitie mai jos cu 19 puncte.

Page time :0.1428 (s) | 22 queries | Mysql time :0.023214 (s)