694 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6603 RON (+0.0025)
USD: 3.9613 RON (+0.0038)
Mihaela Buzarnescu a ratat sansa accederii in finala de la Birmingham

Mihaela Buzarnescu a ratat sansa calificarii in finala turneului de la Birmingham, fiind invinsa de Petra Kvitova in semifinale.

Sportiva ceha s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-2, dupa o partida ce a durat o ora si 14 minute.

Parcursul foarte bun al Mihaelei de pe iarba britanica s-a incheiat sambata, in fata uneia dintre cele mai bune jucatoare pe aceasta suprafata de joc, dubla campioana la Wimbledon.

Romanca a reusit sa se tina aproape de adversara sa in prima parte a primului set, cand a reusit inclusiv un break, dar pana la urma Kvitova s-a dovedit a fi prea puternica.

Accederea in semifinalele de la Birmingham ii aduce Mihaelei un cec in valoare de 41.555 de dolari, dar si 185 de puncte in clasamentul feminin.