Moment AMUZANT in timpul unui meci. Halep a crezut ca a CASTIGAT inainte de vreme – VIDEO

Publicat: 18 mart. 2015
1
Simona Halep a fost protagonista unui moment hilar in timpul partidei cu tenismena ceha Karolina Pliskova, pe care romanca a castigat-o. Simona Halep a trecut cu un dublu 6-4 de Karolina Pliskova si s-a calificat in sferturile de finala ale Indian Wells, dupa un meci in care i-a iesit o noua lovitura de senzatie. Ea va juca impotriva Carlei Suarez Navarro, din Spania (4-4 scorul meciurilor directe). Usor distrata, ea a recunoscut la final ca nu stie cu cine joaca, desi Navarro o batuse de ceva vreme pe Heather Watson, din Marea Britanie.
Insa o faza si mai amuzanta a oferit Simona Halep in setul al doilea. La 4-3, ea a castigat pe propriul serviciu si s-a indreptat spre fileu pentru a da mana cu adversara, crezand ca meciul e terminat. Halep a realizat apoi ca partida nu e gata si s-a intors amuzata spre terenul sau. Momentul amuzant poate fi vazut in videoclipul de mai jos, incepand de la minutul 26.