Mutu a contribuit la victoria Fiorentinei

8 Noiembrie 2010
819 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu a bifat un nou meci ca integralist la Fiorentina, contribuind la succesul, scor 1-0, de pe teren propriu cu Chievo Verona. Atacantul roman a avut o prestatie buna, zbatandu-se pentru fiecare balon. Mutu a ratat cate o ocazie in fiecare repriza, insa a ramas fara gol. In schimb, el a contribuit decisiv la reusita lui Cerci din minutul 81. Mutu acreat o actiune in banda stanga, a centrat catre Gilardino, iar mingea a fost bagata in plasa de Cerci. Fostul stelist Cyrill Thereau a fost si el integralist la Chievo. Dupa aceasta victorie, Fiorentina a urcat temporar de pe locul 17 pe locul 9, avand 12 puncte in 10 meciuri.