Nationala de handbal masculin a Romaniei s-a calificat la Mondiale

19 Iunie 2010
602 Vizualizari | 0 Comentarii
Nationala de handbal masculin a Romaniei s-a calificat la Campionatul Mondial din 2011, dupa ce a învins, în deplasare, Rusia cu scorul de 37-32 (16-13), în mansa retur a barajului. Romania a dominat prima repriza (6-8, min 16) si aproape de pauza avea avantaj de 6 goluri (8-14 si 9-15, min. 27). Echipa nationala a continuat jocul excelent si dupa pauza. Rusii au încercat sa revina si, cand mai erau doar cinci minute, scorul a devenit 29-31. Romania a dus scorul la 35-30 cu un minut înainte de sfarsitul partidei dupa un gol frumos al lui Csepreghi. Sania a marcat si el, 36-31, iar Ghionea a marcat de la 7 metri, cu 10 secunde înaintea finalului, aruncand în aer pe banca tricolorilor. Pentru Romania au marcat: Csepreghi 8 goluri, Sania 7, Novanc 5, Jurca 4, Ghionea 4, Florea 4, Stamate 2, Fenici 2, Sabou 1. (sursa: evz.ro)

Page time :0.1341 (s) | 22 queries | Mysql time :0.026001 (s)