Nici pe cei mai slabi nu-i putem bate! Poli Iasi ramane fara victorie acasa in Play-Out

22 Aprilie 2019
1425 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7223 RON (-0.0010)
USD: 4.1455 RON (-0.0340)
Poli Iasi Concordia Chiajna

Poli Iasi si Concordia Chiajna au terminat la egalitate, 1-1, intr-un meci din etapa a 6-a din play-out.

In fata a aproximativ 1.500 de fani, Chiajna a inceput tare si a ratat o ocazie uriasa, prin Marian Cristescu. Acesta a scapat singur cu Peralta, in minutul 6, dar a sutat in portarul moldovenilor.

In minutul 43, acelasi Cristescu a deschis scorul. Bawab a patruns in careu si a pasat in fata portii, de unde mijlocasul a marcat in poarta goala. Dupa pauza, Poli Iasi a fortat si egalat in minutul 46. Enoh a primit o pasa in careu si a marcat de la 11 metri, cu un sut la coltul lung.

Pana la final, ambele echipe au mai avut ocazii importante de a marca, dar scorul a ramas identic.

Dupa 6 etape din play-out, Chiajna este ultima in clasament, cu 15 puncte. Poli Iasi este pe 3 in play-out, cu 24 de puncte.

Poli Iasi si Concordia Chiajna se infrunta ACUM in etapa cu numarul 6 din play-out. Partida e liveTEXT pe BZI.ro si in direct pe TV Telekom Sport 3, TV Digi Sport 1 si Look Sport.

Echipele de start

Poli Iasi: Mino Peralta - Bosoi, Frasinescu, Gardos, Sin - Mihalache, Qaka - P. Petre, Nascimento, Platini - Enoh
Rezerve: Rusu, Teixeira, Francisc Cristea, Semedo, Zaharia, Pantiru, Gallego
Antrenor: Flavius Stoican

Chiajna: Ramniceanu - Joao Meira, Koutroumbis, A. Marc, Fota - Ropotan, Gorobsov, P. Ivanovici - M. Cristescu, Bawab, Nivaldo
Antrenor: Adrian Falub

Stadion: „Emil Alexandrescu”, Iasi

LIVE TEXT

• Final de meci, se termina 1-1!
  • 90+3' Joao Meira si-a revenit.
  • 90+2' Poli Iasi preseaza si Florin Gardos are o ocazie mare de a inscrie cu capul, dar mingea loveste bara!
  • 90+2' Se reia partida.
  • 90+2' Alexandru Florian Zaharia (Poli Iasi) bate un corner.
  • 90+2' Joao Meira este accidentat si meciul se intrerupe.
  • 90+1' Willy Semedo trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 90+1' Arbitrul de rezerva arata 3 minute de prelungire.
  • 88' Iulian Calin acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 86' Platini de la Poli Iasi este fluierat in pozitie de ofsaid.
  • 86' Poli Iasi preseaza si Marius Ovidiu Mihalache prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.
  • 85' Platini (Poli Iasi) executa un corner.
  • 85' Adrian Falub (Concordia Chiajna) face schimbare: Toni Razvan Gradinaru il inlocuieste pe Thaer Bawab.
  • 83' Filipe Nascimento a revenit pe teren.
  • 83' Incursiunea lui Filipe Nascimento este respinsa de defensiva celor de la Concordia Chiajna.
  • 82' Partida este din nou in desfasurare.
  • 81' Iulian Calin intrerupe meciul din cauza accidentarii lui Filipe Nascimento.
  • 81' Iulian Calin acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 77' Alexandru Florian Zaharia intra in locul lui Lewis Enoh.
  • 76' Sut bun al lui Marius Ovidiu Mihalache, dar fara rezultat.
  • 75' Poli Iasi avanseaza in atac si Lewis Enoh trage spre poarta. Concordia Chiajna se descurca, lovitura e blocata de un aparator.
  • 74' Schimbare la Concordia Chiajna, intra Stefan Barboianu in locul lui Marian Cristescu.
  • 73' Poli Iasi avanseaza prin Willy Semedo, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
  • 71' Galben pentru Filipe Nascimento (Poli Iasi).
  • 71' Arbitrul Iulian Calin a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Platini.
  • 71' Lewis Enoh (Poli Iasi) suteaza pe poarta, dar intervine portarul.
  • 64' Sofien Moussa il inlocuieste pe Nivaldo la Concordia Chiajna.
  • 63' Georgios Koutroubis (Concordia Chiajna) incaseaza un galben de la arbitrul Iulian Calin.
  • 62' Francisc Cristea de la Poli Iasi este surprins in ofsaid.
  • 61' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.
  • 60' Poli Iasi in atac, Willy Semedo trage, dar scorul ramane acelasi.
  • 59' Nicolas Gorobsov (Concordia Chiajna) revine pe teren dupa o usoara accidentare.
  • 59' Jocul a fost reluat pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 54' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 52' Sin Andrei Dumitru (Poli Iasi) bate un corner.
  • 52' Faza importanta, dar Concordia Chiajna indeparteaza pericolul dupa sutul lui Francisc Cristea (Poli Iasi).
  • 46' Frumoasa pasa lui Willy Semedo la gol!
  • 46' Gol! Gazde egaleaza, 1-1!
  • 46' Flavius Stoican il introduce pe Francisc Cristea in locul lui Patrick-Mihai Petre.
  • 46' Poli Iasi face o schimbare: Willy Semedo in locul lui Kamer Qaka.
  • 46' Repriza 2! Lovitura de inceput o au Poli Iasi.
  • Arbitrul Iulian Calin fluiera sfarsitul primei parti.
  • 45' Prima repriza este prelungita cu 1 minute aditionale.
  • 43' Assistul ii apartine lui Thaer Bawab!
  • 43' Goooool! Concordia Chiajna conduce acum, 0-1 , gratie reusitei lui Marian Cristescu!
  • 42' Iulian Calin ii arata galben lui Kamer Qaka!
  • 42' Concordia Chiajna ataca periculos si Adrian Ropotan suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
  • 38' Marian Cristescu, de la oaspeti, vede cartonasul galben.
  • 35' Marian Cristescu (Concordia Chiajna) e primul la minge, dar lovitura sa de cap nu prinde poarta.
  • 35' Joao Meira (Concordia Chiajna) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.
  • 30' Florin Gardos trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.
  • 29' Platini revine pe teren.
  • 28' Se reia meciul.
  • 27' Jocul a fost intrerupt! Platini (Poli Iasi) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.
  • 27' Joao Meira (Concordia Chiajna) a fost avertizat de catre arbitrul Iulian Calin cu primul cartonas galben.
  • 26' Trage Lewis Enoh dar balonul trece pe langa poarta.
  • 16' Marius Ovidiu Mihalache de la Poli Iasi pare OK acum.
  • 16' Arbitrul Iulian Calin reia jocul.
  • 15' Jocul e intrerupt din cauza accidentarii lui Marius Ovidiu Mihalache.
  • 14' Arbitrul Iulian Calin fluiera o pozitie de ofsaid la Patrick-Mihai Petre (Poli Iasi).
  • 11' Poli Iasi ataca, dar lovitura de cap a lui Platini nu gaseste poarta.
  • 9' Iulian Calin fluiera ofsaid la Thaer Bawab.
  • 6' Marian Cristescu (Concordia Chiajna) suteaza pe poarta, dar rateaza.
  • 1' Meciul a inceput cu Concordia Chiajna avand lovitura de start.