Niculescu si Niculae au salvat Dinamo

30 Noiembrie 2009
526 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo s-a impus fara probleme in partida de pe teren propriu cu Unirea Alba Iulia, castigand cu 2-0 prin golurile marcate de Claudiu Niculescu in startul meciului si Marius Niculae pe final de partida. Dupa infrangerea istorica de la Timisoara, Dinamo a primit in etapa 15 vizita in Stefan cel Mare a ardelenilor de la Unirea Alba Iulia, tehnicianul cainilor operand cateva schimbari importante in formula de start a alb-rosilor. De cealalta parte, Unirea avea un moral bun dupa victoria obtinuta cu Otelul Galati, insa meciul de la Bucuresti a fost peste puterile trupei lui Adrian Falub, care desi a avut cateva faza periculoase de atac, n-a reusit aproape deloc sa ameninte poarta lui Dolha. Conform Onlinesport, prima faza mai importanta a jocului a adus si prima modificare de scor chiar in al doilea minut de joc. Claudiu Niculescu a executat perfect o lovitura libera din marginea careului advers, mingea trimisa peste zidul ardelenilor intrand chiar sub transversala, fara ca Rotaru sa poata interveni. Dupa zece minute de joc anost, Andrei Cristea putea majora diferenta gazdelor, insa sutul sau din foarfeca laterala a intalnit transversala portii Unirii. O a doua bara a dinamovistilor a venit la cateva minute dupa pauza, cand sutul lui Torje, dupa o combinatie frumoasa intre Zicu si Niculescu, sa fie deviat cu mana de Rotaru in bara din dreapta a propriei porti. Dinamo a continuat sa domine meciul si in repriza secunda, insa dominarea a fost mai mult ca posesie, nu si ca joc, unul foarte slab, de altfel, de ambele parti. Doar golul lui Marius Niculae din minutul 84, a mai spalat imaginea unui meci sub nivelul ligii secunde.

Page time :0.1389 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018952 (s)