O noua infrangere pentru Stejari

16 Ianuarie 2010
695 Vizualizari | 0 Comentarii
Esecuri pe linie pentru echipa de rugby Stejarii Bucuresti. Rugbystii au pierdut al patrulea joc disputat in Challenge Cup in fata francezilor de la Bourgoin, aceasta fiind cea de-a doua infrangere in fata francezilor. Daca la Bucuresti, romanii au invins cu 21-19, de data aceasta francezii au marcat 33 de puncte, in timp ce Stejarii au inscris doar 15. In minutul 30, scorul era deja 21-0, cu 3 eseuri consecutive inscrise de Bourgoin, moment in care Vlaicu a marcat primele puncte din penalitate. A fost 21-3 la pauza, dupa care, in 15 minute, Stejarii au mai primit 2 incercari, din care una de penalizare. Intre cele doua reusite s-a strecurat si un cartonas galben, vazut de Macovei. Cu punctul bonus asigurat (5 eseuri) francezii s-au relaxat si astfel Stejarii au inscris pe final 2 incercari, prin Ursache si Botezatu, Vlaicu transformand una dintre ele. Scor final 33-15 pentru Bourgoin, francezii disputand saptamana viitoare meciul decisiv pentru locul 1, cu Leeds. Pentru Stejari urmeaza ultima partida, in deplasare la Parma.

Page time :0.1443 (s) | 24 queries | Mysql time :0.035027 (s)