News Flash:

Oamenii meciurilor desemnati de FIFA

3 Iulie 2002
1106 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.6569 RON (0.0000)
USD: 4.0889 RON (0.0000)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
De la El Hadji Diouf la Ronaldo •In fiecare partida disputata la Cupa Mondiala de fotbal din Coreea de Sud si Japonia a fost desemnat omul meciului In cele 64 de partide disputate la Cupa Mondiala de fotbal din Coreea de Sud si Japonia, Federatia Internationala de Fotbal (FIFA) a desemnat omul meciului la fiecare confruntare. Daca in meciul de debut, incheiat cu o surpriza de proportii (Franta - Senegal 0-1), s-a remarcat africanul El Hadji Diouf, necunoscut in acel moment pe arena fotbalului mondial, ultima intalnire l-a avut drept omul meciului pe brazilianul Ronaldo, devenit golgeterul competitiei. Iata lista jucatorilor alesi de FIFA: - Vineri, 31 mai: Franta-Senegal: El Hadji Diouf (Senegal); - Sambata, 1 iunie: Irlanda-Camerun: Matt Holland (Irlanda); Uruguay-Danemarca: Jon Dahl Tomasson (Danemarca); Germania-Arabia Saudita: Miroslav Klose (Germania); - Duminica, 2 iunie: Argentina-Nigeria: Juan Veron (Argentina); Paraguay-Africa de Sud: Francisco Arce (Paraguay); Anglia-Suedia: Sol Campbell (Anglia); Spania-Slovenia: Raul (Spania); - Luni, 3 iunie: Croatia-Mexic: Braulio Luna (Mexic); Brazilia-Turcia: Rivaldo (Brazilia); Italia-Ecuador: Christian Vieri (Italia); - Marti, 4 iunie: China-Costa Rica: Ronaldo Gomes (Costa Rica); Japonia-Belgia: Junichi Inamoto (Japonia); Coreea de Sud-Polonia: Yoo Sang-chul (Coreea de Sud); - Miercuri, 5 iunie: Rusia-Tunisia: Iuri Nikiforov (Rusia); SUA-Portugalia: Brian McBride (SUA); Germania-Irlanda: Robbie Kean (Irlanda); - Joi, 6 iunie: Danemarca-Senegal: Khalilou Fadiga (Senegal); Camerun-Arabia Saudita: Samuel Etoo (Camerun); Franta-Uruguay: Fabien Barthez (Franta); - Vineri, 7 iunie: Suedia-Nigeria: Henrik Larsson (Suedia); Spania-Paraguay: Fernando Morientes (Spania); Argentina-Anglia: Paul Scholes (Anglia); - Sambata, 8 iunie: Africa de Sud-Slovenia: Quinton Fortune (Africa de Sud); Italia-Croatia: Milan Rapaic (Croatia); Brazilia-China: Roberto Carlos (Brazilia); - Duminica, 9 iunie: Mexic-Ecuador: Gerard Torrado (Mexic); Costa Rica-Turcia: Paulo Wanchope (Costa Rica); Japonia-Rusia: Junichi Inamoto (Japonia); - Luni, 10 iunie: Coreea de Sud-SUA: Brad Friedel (SUA); Tunisia-Belgia: Raouf Bouzaine (Tunisia); Portugalia-Polonia: Pauleta (Portugalia); - Marti, 11 iunie: Senegal-Uruguay: Bouba Diop (Senegal); Danemarca-Franta: Zinedine Zidane (Franta); Arabia Saudita-Irlanda: Damien Duff (Irlanda); Camerun-Germania: Miroslav Klose (Germania); - Miercuri, 12 iunie: Suedia-Argentina: Johan Mjallby (Suedia); Nigeria-Anglia: Jay Jay Okocha (Nigeria); Africa de Sud-Spania: Raul (Spania); Slovenia-Paraguay: Nelson Cuevas (Paraguay) - Joi, 13 iunie: Turcia-China: Hasan Sas (Turcia); Costa Rica-Brazilia: Junior (Brazilia); Mexic-Italia: Cuauhtemoc Blanco (Mexic); Ecuador-Croatia: Edison Mendez (Ecuador); - Vineri, 14 iunie: Tunisia-Japonia: Hidetoshi Nakata (Japonia); Belgia-Rusia: Marc Wilmots (Belgia); Polonia-SUA: Jacek Krzynowek (Polonia); Portugalia-Coreea de Sud: Park Ji-sung (Coreea de Sud); - Sambata, 15 iunie (Optimile de finala): Germania-Paraguay: Jens Jeremies (Germania); Danemarca-Anglia: Rio Ferdinand (Anglia); - Duminica, 16 iunie: Suedia-Senegal: Henri Camara (Senegal); Spania-Irlanda: Iker Casillas (Spania); - Luni, 17 iunie: Mexic-SUA: Landon Donovan (SUA); Brazilia-Belgia: Rivaldo (Brazilia); - Marti, 18 iunie: Japonia-Turcia: Alpay (Turcia); Coreea de Sud-Italia: Ahn Jung-hwan (Coreea de Sud); - Vineri, 21 iunie (sferturile de finala): Anglia-Brazilia: Rivaldo (Brazilia); Germania-SUA: Claudio Reyna (SUA); - Sambata, 22 iunie: Spania-Coreea de Sud: Lee Woon-jae (Coreea de Sud); Senegal-Turcia: Hasan Sas (Turcia); - Marti, 25 iunie (semifinale): Germania-Coreea de Sud: Michael Ballack (Germania) - Miercuri, 26 iunie: Brazilia-Turcia: Ronaldo (Brazilia); - Sambata, 29 iunie (finala mica): Coreea de Sud-Turcia: Hakan Sukur (Turcia); - Duminica, 30 iunie (finala mare): Germania-Brazilia: Ronaldo (Brazilia). Grupaj realizat de Dan TEODORESCU
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  
Loading...

Realitatea.net

RomaniaTV.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2018 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1583 (s) | 23 queries | Mysql time :0.025212 (s)