Olanda a invins Slovacia cu 2-1

28 Iunie 2010
523 Vizualizari | 0 Comentarii
Olanda s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de fotbal. Olandezii au invins Slovacia cu scorul de 2-1 (1-0) si asteapta acum verdictul din meciul Brazilia - Chile pentru a-si afla adversara din sferturi. Robben a deschis scorul in minutul 18 cu un sut frumos din afara careului, Sneijder a facut 2-0 in minutul 84, cu un sut sec din 15 metri, dupa o pasa de la Kuyt care l-a scos excelent pe Mucha din poarta, in timp ce pentru slovaci a redus din diferenta, in ultimele secunde, Vittek, din penalty.