Otelul a umilit Bistrita

12 Aprilie 2010
647 Vizualizari | 0 Comentarii
Liviu Antal
Otelul s-a impus clar la Galati cu Gloria Bistrita, invingand cu 3-0 o echipa cu un joc slab si fara orizont. Antal a deschis scorul din penalty in minutul 5, iar Viglianti si apoi Pena au inscris pentru Otelul in repriza secunda. Conform Onlinesport, Otelul a avut un start excelent de meci si a reusit sa deschida scorul inca din minutul 5 dupa ce Antal obtinuse un penalty, la un fault al lui Velcovic. Tot Antal a executat si a deschis scorul pentru echipa galateana. Meciul a continuat cu Otelul la carma jocului, elevii lui Sumudica nereusind mare lucru in ofensiva. Iar in minutul 72, Gabriel Viglianti a majorat diferenta pentru gazde la 10 minute dupa ce a fost introdus in teren de Dorinel Munteanu. In minutul 77, Frasinescu putea readuce formatia bistriteana in joc, insa acesta a trimis in bara din centrul careului dupa o centrare de pe stanga venita de la Hora. Pentru a nu mai exista emotii pe final, Marius Pena a stabilit scorul final, 3-0 pentru Otelul, profitand de o dezorganizare a apararii Gloriei. Diferenta de scor putea fi chiar mai mare in favoarea galatenilor daca jucatorii Otelului n-ar fi ratat ocazii clare de gol.

Otelul: 12. Grahovac - 3. Rîpa, 31. Sipovici, 16. Sarghi, 23. Salageanu - 26. I. Neagu, 29. Giurgiu - 8. Antal (20. Cojoc '77), 15. Ibeh (37. Viglianti '63), 11. Ochirosii (7. L. Iorga '68) - 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 28. D. Matei, 3. Ciuca, 18. Frasinescu, 5. Velcovici - 2. C. Petre (9. Keita '64), 6. A. Muresan, 7. Coroian (11. Rui Tavares '21), 30. Bajenaru (23. Mandea '76) - 24. Hora, 10. Moraes. Antrenor: Marius Sumudica.

Page time :0.2121 (s) | 22 queries | Mysql time :0.087922 (s)