Otelul nu a reusit sa invinga Pandurii

3 Aprilie 2010
513 Vizualizari | 0 Comentarii
Otelul si Pandurii Targu Jiu au terminat la egalitate, scor 2-2, partida din cadrul etapei 25, disputata la Galati. Scorul a fost deschis de Iorga, la cateva minute dupa eliminarea lui Axente, golul egalizator al gorjenilor fiind marcat de Vranjes. Cu doar un gol primit in ultimele sase meciuri, Pandurii Tg. Jiu s-au deplasat la Galati cu speranta de a obtine in fata Otelului o victorie care sa o scoata din zona retrogradarii. Insa acest lucru s-a dovedit foarte dificil pentru trupa lui Cartu, echipa obisnuita mai mult sa se apere decat sa atace si, mai mult, sa marcheze goluri. De aceea meciul nu a fost unul stralucit ca joc, apararea aglomerata a gorjenilor fiind patrunsa cu greu de otelari. Pana la urma, sansa Pandurilor s-a dovedit a fi eliminarea lui Axente, inca din minutul 23, pentru un cot in figura aplicat lui Martinovic, jucatorul oaspetilor parasind terenul cu fata plina de sange. La indemnurile capitanului Paraschiv, galatenii au reusit sa acopere lipsa unui jucator si doar dupa cateva minute au reusit sa deschida scorul. Ochirosii a centrat excelent de pe stanga pana la Iorga, iar acesta a trimis cu capul fara sanse pentru Stanca. Vazandu-se prea repede victoriosi, elevii lui Dorinel Munteanu au cedat initiativa in ultimele minute ale primei reprize si cand mai erau cateva secunde pana la pauza, gorjenii au reusit egalarea prin Vranjes, care a inscris din pasa lui Raskovic. Repriza secunda a fost chiar si mai saraca in faze importante. Ambele echipe au incercat sa tina mingea cat de mult, aratand ca se multumesc cu remiza de pe tabela. Atitudine inexplicabila atat pentru Otelul, care putea chiar sa castige daca forta pe atac, dar si pentru Pandurii care a jucat o repriza si jumatate cu un om in plus.

Page time :0.1346 (s) | 22 queries | Mysql time :0.024780 (s)