Partida soc in Liga Campionilor

30 Martie 2010
1047 Vizualizari | 0 Comentarii
Wayne Rooney
In aceasta seara incep meciurile din sferturile de finala ale Champions League. Socul serii este, fara doar si poate, jocul dintre Bayern Munchen si Manchester United (ora 21.45, TVR 1). Nemtii au cosmaruri si acum, cand isi amintesc ca in urma cu 11 ani, au scapat printre degete trofeul Ligii Campionilor. Bayern a condus cu 1-0 pana in finalul jocului, a mai ratat cateva ocazii mari de a transa disputa, dar a primit, incredibil, doua goluri in ultimele doua minute si astfel Manchester a castigat trofeul. "Dupa acest meci si dupa dezamagirea traita la finalul partidei, orice alta dezamagire mi se parea nimic in comparatie cu ce am trait atunci", a declarat Oliver Kahn, legendarul portar al nemtilor. Bayern nu traverseaza o perioada tocmai fasta, dupa ce a pierdut pe teren propriu meciul cu Stuttgartul lui Marica, scor 1-2 si implicit fotoliul de lider in Bundesliga. In schimb, Manchester United a reusit o victorie reconfortanta, 4-0 la Bolton, conduce in clasamentul premier League si spera sa dea lovitura astazi pe Allianz-Arena, din Munchen. Jocul dintre Bayern Munchen si Manchester United, din mansa tur a sferturilor de finala din Champions League, va fi arbitrat de belgianul Franck De Bleeckere. Tot astazi se mai disputa si razboiul fratricid dintre Olympique Lyon si Girondins Bordeaux, partida arbitrata de neamtul Felix Brych. Lyonul este performera optimilor, faza in care a reusit sa-i elimine pe galacticii de la Real Madrid. Maine, tot de la ora 21.45, se vor disputa mansele tur ale celorlalte doua sferturi, dupa cum urmeaza: Inter Milano - TSKA Moscova, Arsenal Londra - FC Barcelona. La Inter Milano, are sanse foarte mari sa intre si romanul Cristi Chivu, abia revenit dupa accidentarea cumplita de la cap.

Page time :0.2711 (s) | 22 queries | Mysql time :0.134136 (s)