PENIBIL! Poli Iasi a pierdut din nou in play-out! Ne-a batut cea mai slaba echipa din istoria lui Dinamo

2127 Vizualizari | 4 Comentarii
EUR: 4.7223 RON (-0.0010)
USD: 4.1455 RON (-0.0340)
poli iasi

Dinamo s-a impus vineri seara cu 1-0 pe terenul lui Poli Iasi, in etapa a 5-a a playout-ului Ligii 1.

Unicul gol al intalnirii din Copou a fost marcat de Nistor, in minutul 52, dintr-o lovitura de la 11 metri dictata in urma unui fault al lui Cioinac asupra lui Montini.

Desi Cioinac a fost cel care a faultat, tot el a avut de suferit, iesind accidentat.

Ambele echipe au avut cate un jucator eliminat. Sanoh (min.63) de la gazde, respectiv Reda Jaadi (min.67) de la oaspeti.

Dupa aceasta victorie, Dinamo o egaleaza pe Gaz Metan Medias in fruntea clasamentului din play-out, ambele avand 28 de puncte, insa trupa antrenata de Edi Iordanescu are un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, iesenii raman pe pozitia a 3-a, cu 23 de puncte.

Dupa un nou esec pe teren propriu, suferit in fata unei echipe extrem de modeste, poate cea mai slaba din istoria lui Dinamo, senzatia este ca Poli Iasi poate juca zile in sir fara sa dea macar un sut pe poarta! Trist!

LIVE TEXT

• Centralul Andrei Chivulete pune capat meciului. Scorul final este 0-1!
  • 90+4' Dinamo Bucharest avanseaza in atac si Alexandre Christovao reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
  • 90+1' Dinamo Bucharest ataca periculos si Dan Nistor suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
  • 90+1' Cartonas galben pentru Naser Aliji.
  • 89' Dan Nistor (Dinamo Bucharest) bate un corner.
  • 88' Dan Nistor de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.
  • 87' Thanasis Papazoglou (Dinamo Bucharest) suteaza, dar nu, nu e gol.
  • 87' Dinamo Bucharest are un corner, Dan Nistorse pregateste sa il execute.
  • 79' Vlad Ionut Mutiu (Dinamo Bucharest) este avertizat de arbitru.
  • 77' Alexandre Christovao ii ia locul lui Deian Cristian Sorescu.
  • 77' Joao Teixeira (Poli Iasi) prinde un sut, dar rateaza tinta.
  • 76' Kamer Qaka (Poli Iasi) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
  • 74' Mario Pipos ii ia locul lui Pantiru Ionut Constantin pentru Poli Iasi.
  • 74' Nabil Jaadi il inlocuieste pe Mattia Montini la Dinamo Bucharest.
  • 71' Schimbare la gazde: Florin Gardos e inlocuit de Kamer Qaka.
  • 68' Rosu! Reda Jaadi este eliminat!
  • 63' Eliminare! Moussa Sanoh ia al doilea galben in acest meci si e trimis la vestiare!
  • 62' Deian Cristian Sorescu de la Dinamo Bucharest este surprins in ofsaid.
  • 60' Platini e semnalizat in ofsaid de catre Andrei Chivulete.
  • 58' Cap Platini dar balonul trece pe langa poarta.
  • 54' Arbitrul Andrei Chivulete a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Joao Teixeira.
  • 52' Gooool! Dan Nistor transforma penalty-ul si Dinamo Bucharest conduce, 0-1!
  • 52' Flavius Stoican face schimbare. Cioinac Ionut Adrian inlocuit la gazde cu Filipe Nascimento.
  • 52' Arbitrul Andrei Chivulete reia jocul.
  • 51' Laurentiu Rus (Poli Iasi) a fost avertizat de catre arbitrul Andrei Chivulete cu primul cartonas galben.
  • 50' Jocul a fost intrerupt! Cioinac Ionut Adrian (Poli Iasi) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.
  • 49' Hopa! Dinamo Bucharest are sansa de a marca, tocmai a primit un penalty!
  • 46' Mircea Rednic (Dinamo Bucharest) face schimbare: Mamoutou Ndiaye il inlocuieste pe Elvis Kabashi.
  • 46' Repriza secunda este in desfasurare. Poli Iasi are lovitura de start.
  • Final de prima repriza.
  • 45+1' Se arata 1 minute de prelungire.
  • 45+1' Cioinac Ionut Adrian este in ofsaid.
  • 40' Sut bun al lui Dan Nistor, dar fara rezultat.
  • 39' Deian Cristian Sorescu este avertizat!
  • 32' Denis Rusu de la Poli Iasi pare a fi in regula si revine pe teren.
  • 32' Meciul pe Stadionul Emil Alexandrescu este din nou in desfasurare.
  • 31' Jocul a fost intrerupt pentru cateva momente pentru a vedea ce s-a intamplat cu Denis Rusu, care are grimase de durere.
  • 31' Andrei Chivulete ii arata galben lui Mattia Montini!
  • 30' Facundo Mallo a reintrat pe teren.
  • 30' Partida este din nou in desfasurare.
  • 29' Meciul de pe Stadionul Emil Alexandrescu a fost intrerupt pentru cateva clipe. Facundo Mallo este intins pe gazon si acuza o accidentare.
  • 27' Cioinac Ionut Adrian de la Poli Iasi este fluierat in pozitie de ofsaid.
  • 26' Andrei Chivulete acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 24' Thanasis Papazoglou urca periculos in atac, dar lovitura de cap a lui Thanasis Papazoglou nu-si atinge tinta.
  • 23' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.
  • 17' Marius Ovidiu Mihalache (Poli Iasi) trimite la poarta, fara rezultat insa.
  • 17' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 16' Naser Aliji de la Dinamo Bucharest pare OK acum.
  • 16' Gata, se joaca din nou!
  • 15' Moussa Sanoh este avertizat de Andrei Chivulete!
  • 7' Incearca Platini dar nu nimereste poarta.
  • 6' Dan Nistor (Dinamo Bucharest) bate un corner.
  • 5' Joao Teixeira (Poli Iasi) executa un corner.
  • 4' Incercare a lui Cioinac Ionut Adrian, dar nu e gol.
  • 1' Meciul a inceput. Dinamo Bucharest a avut lovitura de start.