Penicilina a fost eliminata de Tomis

20 Octombrie 2009
580 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa succesul concludent din meciul cu CSM 2007 Focsani (3-0), din primul tur al Cupei Romaniei, competitie desfasurata la Botosani, Penicilina s-a confruntat in sferturile de finala cu Tomis Constanta, vicecampioana nationala en-titre propunandu-si cucerirea trofeului pus in joc. Constantencele au inceput partida in forta, si-au trecut repejor primul set in cont (15-25), insa riposta ieseana nu s-a lasat mult asteptata si Penicilina a egalat situatia la seturi (25-22, in actul secund). Vazand ca nu-i deloc de glumit cu iesencele, Tomis a apasat serios pe acceleratie in al treilea set si n-a acceptat ca disputa condusa de arbitrii Nicu Stan si Alin Mateizer (ambii din Ploiesti) sa aiba nevoie de tie-break. Astfel, Tomis Constanta a invins Penicilina cu scorul de 3-1 (25-15,22-25,25-12,25-18). Antrenorii ieseni Daniel Banu si Rares Puni au folosit urmatoarele jucatoare: Olga Pavlova, Mihaela Ionescu, Anca Nicolau, Tatiana Ivaniuschkina, Olena Sidorenko, Georgeta Nicolau (au mai evoluat Ioana Sanislav - libero si Alina Melinte).

Page time :0.1563 (s) | 22 queries | Mysql time :0.033082 (s)