Penicilina nu a avut emotii cu IOR Bucuresti

5 Noiembrie 2009
680 Vizualizari | 0 Comentarii
Voleibalistele de la Penicilina nu au avut emotii cu IOR Bucuresti. Iesencele au invins cu scorul de 3-0 (25-18, 25-12, 25-18) formatia bucuresteana. Fiind evidenta diferenta de valoare dintre cele doua echipe, nu era deloc greu de anticipat deznodamantul, asa ca ramanea de vazut cam cat ii va trebui Penicilinei ca sa puna capat meciului. Pana sa ia pulsul adversarelor, chimistele s-au vazut si conduse, cea mai mare diferenta din contul echipei oaspete fiind de trei puncte (9-12), moment in care antrenorul principal Daniel Banu, de la Penicilina, a solicitat time-out. Egalarea a fost consemnata imediat (12-12), iar pana la al doilea time-out tehnic Penicilina cam pusese lucrurile la punct (16-14). A fost randul ei sa se distanteze la trei puncte diferenta (20-17) si devenea limpede ca setul era ca si castigat (25-18 in 21 minute). Iesencele s-au dezlantuit in actul al doilea, cand le-a iesit aproape totul (25-12 in 18 minute), insa in setul al treilea au mai redus din turatie si iarasi si-au permis oaspetele sa se afle la conducere. De data aceasta n-au putut pune intre ele si chimiste mai mult de un punct (7-8, 8-9), insa Penicilina a pus piciorul in prag mai repede ca-n setul intai (11-9, 14-10). Totusi, le-a mai permis bucurestencelor o tresarire (17-17), pentru ca apoi sa le dea lovitura de gratie (25-18 in 21 minute). Penicilina a evoluat in urmatoarea componenta: Olga Pavlova, Mihaela Ionescu, Anca Nicolau, Tatiana Ivaniuschkina, Olena Sidorenko, Georgeta Ciobanu (a mai jucat Ioana Sanislav - libero). Etapa viitoare se va desfasura sambata, cand Penicilina se va intalni, in deplasare, cu Unic Piatra Neamt.

Page time :0.1476 (s) | 22 queries | Mysql time :0.013312 (s)