Penicilina nu a avut emotii cu U Cluj

30 Noiembrie 2009
767 Vizualizari | 0 Comentarii
La ultima aparitie in fata propriilor suporteri, voleibalistele de la Penicilina au obtinut un succes scontat, 3-0 in fata formatiei Universitatea Cluj. Fetele pregatite de antrenorii Daniel Banu si Rares Puni au defilat pe teren si au obtinut o victorie frumoasa, 3-0 (25-12, 25-10, 25-15), in doar 55 de minute. Contand pentru etapa a VIII-a a turului Diviziei A1 feminine de volei, partida din Sala Penicilina practic n-a avut istoric. Chimistele n-au fortat deloc pentru a obtine un succes concludent, lucru, de altfel, usor de anticipat dinaintea meciului. Oaspetele au reusit primul punct al disputei, iar la 6-2 si-au permis doua blocaje consecutive. Iesencele au luat asta ca pe un afront si le-au servit oaspetelor putin volei ca sa realizeze ca s-au intins mai mult decat le era plapuma. Si-n setul al doilea tot ardelencele au punctat primele si chiar au reusit sa intoarca scorul in favoarea lor (de la 4-2 la 4-5), dar iarasi Penicilina a considerat ca adversarele si-au cam luat nasul la purtare si le-au pus repede la punct incat Ciobanu nici n-a mai ajuns sa serveasca in acest set. Fara pic de emotii pentru chimiste s-a desfasurat si ultimul act al disputei, singurul lucru notabil fiind ca Banu a trimis si o rezerva pe teren, Alina Melinte. "As fi vrut sa mai apelez la cateva jucatoare, dar erau accidentate", a spus Daniel Banu. Urmatorul meci al Penicilinei este programat sambata, in deplasare, cu CSM Focsani. Antrenorul Daniel Banu a mizat in meciul cu U Cluj pe jucatoarele: Olga Pavlova, Mihaela Ionescu, Anca Nicolau, Tatiana Ivaniuschkina, Olena Sidorenko, Georgeta Nicolau (au mai jucat Ioana Sanislav - libero si Alina Melinte).

Page time :0.1419 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020061 (s)