Poli a castigat amicalul cu Dunarea Galati

12 Iulie 2007
1097 Vizualizari | 0 Comentarii
• Echipa de fotbal Politehnica Iasi a castigat jocul amical disputat ieri dimineata, impotriva formatiei Dunarea Galati, cu scorul de 3-1 • Golurile formatiei iesene au fost marcate de Leucuta (`71), Radu Ciobanu (`75) si Paruolo (`85)

Victorie de moral pentru fotbalistii Politehnicii Iasi. Cu mai putin de trei saptamani inainte de startul sezonului viitor, jucatorii din Copou au castigat cu scorul de 3-1 (0-1), disputa cu formatia din liga secunda, Dunarea Galati. Meciul s-a disputat ieri dimineata, de la ora 11.00, pe terenul II din complexul Emil Alexandrescu. Golurile iesenilor au fost marcate de Leucuta (`71), Radu Ciobanu (`75) si argentinianul Gustavo Paruolo (`85), in timp ce pentru galateni a marcat Vali Munteanu (`44).

In minutul 27 al partidei arbitrate de focsaneanul Ionica Serea, Leonard Naidin a fost inlocuit de Mijin, dupa ce a suferit o accidentare la coapsa piciorului drept. La opt minute de la reluare, Palimaru si Cucu au vazut cartonasul rosu dupa ce s-au imbrancit in careu, la un corner, iar in minutul 66, Lungu, de la Dunarea Galati, a vazut al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu. Totusi, conform intelegerii dintre cei doi antrenori, jucatorii eliminati au putut fi inlocuiti, astfel ca din minutul 53 a intrat in locul lui Palimaru Martin Cernoch. Antrenorul Popa a utilizat in disputa cu Dunarea Galati urmatoarea formula de joc: Plesca (`46 Branet) - Ilie, Ciobanu, Onut (`61 Kalai) - Cristian Munteanu (`70 Toma), Sfarlea (`49 Tincu), Milea (`51 Paruolo), Naidin (`27 Mijin, `78 Cososchi), Buta (`72 Homei) - Stiubei (`67 Leucuta), Palimaru (`53 Cernoch). Dupa aceasta partida de verificare, vineri fotbalistii ieseni se vor deplasa la Targu Neamt pentru a da piept cu Ariesul Turda. De asemenea, luni, 16 iulie, Onut si compania vor pleca in Republica Moldova, la Chisinau, unde, o zi mai tarziu, Poli va intalni echipa Rapid Chisinau, iar pe 19 iulie pe TSKA Chisinau. La capatul acestui turneu in Moldova, Politehnica va disputa ultimul meci amical inainte de prima etapa a noului sezon, la Piatra Neamt in compania Ceahlaului, din localitate, pe data de 21 iulie. Ultima partida se va disputa in nocturna, ora urmand sa fie stabilita in cursul acestei saptamani. Prima etapa a noului campionat este programata pe data de 28 iulie, cand Poli va intalni in deplasare formatia Politehnica Timisoara.

Page time :0.1336 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018495 (s)