Poli a remizat cu Telecom

22 Februarie 2001
923 Vizualizari | 0 Comentarii
Ieri dimineata, pe terenul II din dealul Copoului, FCM Poli a disputat un alt meci amical cu o divizionara C ieseana, adversara de aceasta data fiind Telecom, grupare antrenata de Ovidiu Burdujan. Daca in precedentele intalniri cu echipele iesene de divizie C (CFR Citadin, CFR Pascani, FC Unirea 2000) s-au impus, ieri, elevii trioului Lita Dumitru - Emil Vladut - Danut Munteanu au terminat la egalitate, scor 2 - 2. La pauza, "telefonistii" au condus cu scorul de 2 - 1, prin golurile marcate de Ambrozie, respectiv Basascu, egalarea survenind in repriza secunda, autor Acatrinei. Tehnicienii celor doua formatii au inceput partida cu urmatoarele efective: FCM Poli: Mihalache - Maximciuc, Petrache, Munteanu, Urdaru - Besleaga, Medeleanu, Cotan, Basascu - Sponariu, Matinca; Telecom: Pintilie - Tudorache, Ciocoiu, Moisii, Dascalu - Iosub, Fl. Paun, Nalbariu, Asavoaie - Ambrozie, Vasiliu, pe parcurs, in ambele grupari fiind efectuate mai multe modificari.