Poli administreaza scor de maidan

16 Iulie 2000
790 Vizualizari | 0 Comentarii
•Iesenii au invins o echipa din Cimpulung cu scorul de 8-0

Ieri seara, la Cimpulung Moldovenesc, Poli a sustinut cel de-al doilea meci amical de dupa reunirea lotului, adversara fiind aleasa o echipa de tineret din localitate. Scopul principal al intalnirii a fost testarea tinerilor jucatori din lot, in repriza secunda a meciului fiind introdusi in teren toti fotbalistii. Scorul final a fost de 8-0 pentru elevii cuplului Nedelcu-Toiu, golurile fiind inscrise de Serban de 4 ori, Matinca de 2 ori, Basascu si Vintila cate unul. La primul fluier al arbitrului, tehnicienii ieseni au aliniat formula Campeanu-Urdaru, Constantin, Pricop, Gheban-Gavrilescu, Medeleanu, Ionescu, Basascu-Matinca si Andries, dupa pauza evoluand si ceilalti componenti ai lotului. Singurul care a lipsit din teren fata de meciul cu Foresta este Danut Munteanu, acesta fiind invoit pentru cateva zile din cauza unor probleme familiale. Astazi, de la ora 11, Poli va disputa cel de-al doilea meci impotriva prim-divizionarei NC Foresta Suceava. In alta ordine de idei, sa mai spunem ca Mihai Alexa, fostul presedinte al gruparii din Copou, a avut aseara o atitudine total impertinenta, el smulgand receptorul din mana antrenorului si adresand cuvinte care nu caracterizeaza un primar. Si cu aceasta ocazie raspund si intrebarii acestuia referitor la ce vrea presa de la echipa: vrem, domnule Alexa, sa se debaraseze de oameni de teapa dumneavoastra, care nu au nici o treaba cu fotbalul, de oameni fara caracter ca dumneavoastra si, nu in ultimul rand, vrem sa tinem stransa mereu legatura dintre iubitorii fotbalului din Iasi si echipa, sa-i tinem la curent zilnic cu ceea ce se intampla in cantonament.

Page time :0.1267 (s) | 24 queries | Mysql time :0.015794 (s)