Poli Iasi a invins Craiova cu 1-0

27 Februarie 2009
972 Vizualizari | 1 Comentarii
Politehnica Iasi a invins pe Universitatea Craiova cu 1-0, in etapa a XVIII-a a Ligii I, prima a returului. Unicul gol al partidei a fost marcat de Cristi Bratu, in minutul 56, cu un sut bine plasat, din 15 metri, dupa o centrare de pe partea dreapta a fundasului Buta. Universitatea Craiova a ramas in inferioritate numerica in minutul 22, dupa ce fundasul Mitchell a primit rosu, pentru cumul de cartonase galbene. La inceputul meciului fanii ieseni au afisat mai multe bannere cu mesajele: "O iubire alb-albastra, mereu in inima noastra"; "Aratati ca aveti valoare, salvati-va de la retrogradare"; "Singurul nostru simbol este Poli din Copou". De partea cealalta, suporterii echipei oltene au afisat un banner in memoria portarului Cristian Neamtu cu mesajul: "Sapte ani cat sapte zile, nimeni n-a uitat de tine". La partida de pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iasi au asistat aproximativ 7 mii de spectatori, intre care s-au aflat si 50 de fani ai oaspetilor.