Poli Iasi o invinge pe Gaz Metan, 1-0, si se apropie de play-off - FOTO

1539 Vizualizari | 1 Comentarii
EUR: 4.7383 RON (0.0000)
USD: 4.2016 RON (0.0000)
CSM Poli Iasi Gaz Metan 2

Poli Iasi a invins-o pe Gaz Metan Medias, scor 1-0, intr-un meci din etapa a 23-a din Liga 1, si moldovenii sunt la doar doua puncte de locurile de play-off.

Trupa lui Flavius Stoican a inceput mai bine si a avut prima sansa de gol dupa 13 minute de joc, dar Plesca a intervenit bine si a retinut balonul.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Zaharia in minutul 29, care a profitat de o respingere in fata a lui Plesca si a trimis mingea in poarta.

Duel sarac in faze de poarta si dupa pauza, controlat de ieseni, care si-au conservat astfel avantajul pana la final.

Poli Iasi a urcat pe locul 7, cu 31 de puncte, la doua lungimi sub primul loc care duce in play-off. De partea cealalta, echipa lui Edward Iordanescu e langa Dinamo, cu 29 de puncte.

LIVE TEXT

• Final, 1-0!
  • 90+4' Osfaid la Boris Garros.
  • 90+3' Radu Marian Petrescu ii arata galben lui Ruben Mino!
  • 90' Arbitrul Radu Marian Petrescu va prelungi cu inca 4 minute.
  • 89' Arbitrul Radu Marian Petrescu a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Alexandru Florian Zaharia.
  • 89' Alexandru Florian Zaharia (Poli Iasi) este avertizat de arbitru.
  • 88' Ely Fernandes, de la oaspeti, vede cartonasul galben.
  • 87' Iese Dylan Flores, intra Narcis Iulian Badic.
  • 87' Galben pentru Gabriel Bosoi!
  • 85' Poli Iasi respinge lovitura lui Nasser Chamed.
  • 82' Madalin Mihaescu ii ia locul lui Willy Semedo pentru Poli Iasi.
  • 81' Eduard Iordanescu il introduce pe Arpad Sebastian Mailat in locul lui Darius Dumitru Olaru.
  • 78' Nasser Chamed trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 77' Flavius Stoican face o schimbare, Pantiru Ionut Constantin il inlocuieste pe Andrei Burlacu.
  • 76' Gaz Metan face o schimbare: Mario Rondon in locul lui Yazalde.
  • 73' Marius Constantin a reintrat pe teren
  • 73' Partida este din nou in desfasurare.
  • 73' Jocul a fost intrerupt! Marius Constantin (Gaz Metan) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.
  • 70' Nasser Chamed trimite cu capul, dar Poli Iasi se apara.
  • 65' Sin Andrei Dumitru a revenit pe teren.
  • 65' Se reia meciul pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 63' Galben pentru Valentin Cretu si va fi suspendat.
  • 62' Sin Andrei Dumitru si-a revenit si se intoarce pe gazon.
  • 61' Nasser Chamed (Gaz Metan) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.
  • 61' Meciul a fost reluat.
  • 61' Meciul de pe Stadionul Emil Alexandrescu a fost intrerupt pentru cateva clipe. Sin Andrei Dumitru este intins pe gazon si acuza o accidentare.
  • 61' Galben pentru Sin Andrei Dumitru (Poli Iasi).
  • 59' Schimbare la Gaz Metan, intra Nasser Chamed in locul lui Boubacar Fofana.
  • 57' Iulian Lucian Cristea (Gaz Metan) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
  • 54' Alexandru Florian Zaharia (Poli Iasi) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.
  • 46' Repriza a doua este in desfasurare, Gaz Metan a avut lovitura de start.
  • Final repriza 1!
  • 45+1' Poli Iasi ataca periculos si Marius Ovidiu Mihalache suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
  • 45' Cartonas galben pentru Boubacar Fofana.
  • 43' Sutul lui Yazalde nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 42' Radu Marian Petrescu acorda corner pentru Gaz Metan.
  • 41' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 34' Boris Garros (Poli Iasi) trimite la poarta, fara rezultat insa.
  • 32' Darius Dumitru Olaru (Gaz Metan) executa un corner.
  • 29' Gol! Alexandru Florian Zaharia face 1-0!
  • 25' Gaz Metan avanseaza in atac si Boubacar Fofana reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
  • 25' Yazalde de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.
  • 14' Marius Ovidiu Mihalache urca periculos in atac, dar lovitura de cap a lui Marius Ovidiu Mihalache nu-si atinge tinta.
  • 14' Dylan Flores (Poli Iasi) bate un corner.
  • 5' Gaz Metan are un corner, Antoni Ivanovse pregateste sa il execute.
  • 1' A inceput prima repriza. Poli Iasi a avut lovitura de start.