Poli Iași pierde și cu Concordia Chiajna în meciul vedetă al etapei

Publicat: 07 aug. 2021
_____ Vizualizări 0 Comentarii
Poli Iasi a suferit o noua infrangere in liga a-II-a

Poli Iaşi a suferit o nouă înfrângere, de această dată pe teren propriu, în faţa formaţiei Concordia Chiajna. La finele celor 90 de minute formaţia ieşeană a pierdut cu scorul de 0-1 după golul marcat în minutul 48 Adrian Voicu.

Totul a pornit de la o pasă în diagonală a lui Nini Popescu care a pus o minge perfectă pentru Voicu care a preluat în careu şi l-a fentat Onea și a trimis printre el și Cană, din 10 metri ușor lateral stânga, pe jos, la prima bară, la rădăcina ei, păcălindu-l inclusiv pe Popescu.

Formaţiile de start ale celor două echipe au fost formate din:

Poli Iași: Laur. Popescu – Onea, Cană, Fl. Plămadă (cpt.), Al. Stan, Cr. Pușcaș, Chatziterzoglu, Tib. Serediuc, F. Cristea, Pelivan, S. Cămara
Rezerve: T. Axinte – Ov. Mihalache, Iurașcu, Aftanache, Stoenac, I. Pop, Corobuță, Al. Zaharia, Andr. Istrate
Antrenor: Costel Enache

Concordia Chiajna: Silveanu – Borta, Palmeș, Marc (cpt.), Ct. Alexe, Biceanu, D. Codrea, N. Popescu, Dușmanu, Younes, Ad. Voicu
Rezerve: Aldescu – Anghelina, Bg. Manole, Rz. Mocanu, Puiu, Piper, Val. Lazăr, Llullaku, Val. Balint

Concordia Chiajna câștigă cu 1-0 meciul din Copou cu Poli Iași. Ilfovenii au două victorii în acest sezon, în timp ce ieșenii au două eșecuri