Poli Iasi - Sepsi 1-1. Moldovenii au incurcat echipa lui Neagoe, care se putea desprinde pe loc de play-off

30 Noiembrie 2018
2071 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7345 RON (+0.0005)
USD: 4.2201 RON (+0.0072)
poli iasi sepsi

Sepsi a ratat ocazia de a se distanta de ocupanta locului 7, Astra Giurgiu. A scos doar o remiza, in deplasare, cu Poli Iasi, scor 1-1. Echipa lui Eugen Neagoe a deschis scorul in minutul 9. Tandia l-a servit foarte bine pe Vasvari in centrul careului, iar acesta a pus latul si l-a invins pe debutantul Tarnovanu.

Doar 12 minute a durat avantajul formatiei covasnene. Platini l-a servit pe Flores, care a punctat din 7 metri cu o lovitura de cap. Prima repriza a mai adus o singura ocazie importanta.

Simonovski a ratat o ocazie uriasa in minutul 27, cand a reluat peste poarta, desi se afla foarte aproape de poarta gazdelor. A doua repriza a fost mult mai stearsa.

Primele 7 minute au adus singurele ocazii. Prima a fost a Politehnicii. Acelasi Flores a reluat pe langa poarta dintr-o pozitie ideala (49). Trei minute mai tarziu Vasvari l-a pus la incercare pe Tarnovanu, care a respins de sub bara.

Sepsi aduna 24 de puncte dupa acest meci si e pe locul 6. A pus 4 puncte peste Astra Giurgiu, care e pe 7. Din insa din urma FC Botosani (19) si Hermannstadt, Dinamo plus Poli Iasi, toate cu 18 puncte. De asemenea, Calarasi si Concordia au cate 17 puncte.

LIVE TEXT:

• Centralul Alexandru Dan Tudor fluiera sfarsitul meciului de pe Stadionul Emil Alexandrescu . Scorul final este 1-1!
  • 90+4' Platini (Poli Iasi) executa un corner.
  • 90+2' Ibrahima Tandia de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.
  • 90+1' Se anunta 4 minute de prelungire.
  • 89' Lovitura de colt pentru Sepsi OSK.
  • 87' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.
  • 84'Schimbare la oaspeti: Bryan Nouvier e inlocuit de Joseph Mensah.
  • 82' Poli Iasi preseaza in atac, insa sutul lui Kamer Qaka nu gaseste poarta.
  • 81' Platini de la Poli Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.
  • 78' Lawson Bekui intra in locul lui Andrei Cristea.
  • 75' Atilla Hadnagy ii ia locul lui Florin Stefan.
  • 75' Ibrahima Tandia de la Sepsi OSK este surprins in ofsaid.
  • 74' Galben pentru Aleksandr Karnitskiy!
  • 71' Poli Iasi face o schimbare: Patrick-Mihai Petre in locul lui Dylan Flores.
  • 70' Platini (Poli Iasi) bate un corner.
  • 67' Gabriel de Moura a revenit pe teren.
  • 66' Andrei Cristea (Poli Iasi) suteaza, dar rateaza tinta.
  • 66' Jocul a fost reluat pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 65' Gabriel de Moura este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.
  • 62' Ibrahima Tandia (Sepsi OSK) este semnalizat in pozitie de ofsaid.
  • 59' Flavius Stoican face o schimbare, Alexandru Florian Zaharia il inlocuieste pe Moussa Sanoh.
  • 59' Lovitura de cap a lui Cosmin Frasinescu nu prinde cadrul portii pentru Poli Iasi.
  • 59' Platini (Poli Iasi) executa un corner.
  • 58' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 58' Sepsi OSK avanseaza spre poarta, dar arbitrul Alexandru Dan Tudor fluiera ofsaid.
  • 57' Eugen Neagoe il introduce pe Daisuke Caumanday Sato in locul lui Marko Simonovski.
  • 56' Osfaid la Platini.
  • 52' Sepsi OSK ataca periculos si Gabriel Vasvari suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
  • 51' Osfaid la Ibrahima Tandia (Sepsi OSK).
  • 49' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.
  • 49' Dylan Flores (Poli Iasi) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
  • 46' A inceput repriza 2!
  • Pauza in Iasi.
  • 44' Alexandru Dan Tudor acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 41' Sut bun al lui Ibrahima Tandia, dar fara rezultat.
  • 39' Cosmin Frasinescu (Poli Iasi) trimite pe langa poarta.
  • 37' Trage Bryan Nouvier dar balonul trece pe langa poarta.
  • 37' Arbitrul Alexandru Dan Tudor a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Andrei Cristea.
  • 36' Poli Iasi avanseaza prin Andrei Cristea, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
  • 34' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 29' Dylan Flores de la gazde este oprit pentru ofsaid.
  • 28' Marko Simonovski (Sepsi OSK) prinde un sut, dar rateaza tinta.
  • 21' Frumoasa pasa lui Kamer Qaka la gol!
  • 21' Gol! Cap Platini si scorul e egal acum, 1-1!
  • 21' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.
  • 20' Arbitrul Alexandru Dan Tudor a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Andrei Cristea.
  • 20' Alexandru Dan Tudor acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 18' Andrei Cristea (Poli Iași) se află în ofsaid.
  • 15' Bryan Nouvier (Sepsi OSK) bate un corner.
  • 14' Andrei Cristea e semnalizat în ofsaid de către Alexandru Dan Tudor.
  • 10' Andrei Cristea (Poli Iași) execută un corner.
  • 9' Excelent assist a lui Ibrahima Tandia!
  • 9' Gol! Sepsi OSK în avantaj, 0-1!
  • 6' Fază importantă, dar Sepsi OSK îndepărtează pericolul după șutul lui Andrei Cristea (Poli Iași).
  • 4' Ibrahima Tandia (Sepsi OSK) este surprins în ofsaid.1' A început meciul de pe Stadionul Emil Alexandrescu.