Polonia, Tara Galilor si Portugalia sunt primele echipe calificate in sferturile EURO 2016

Publicat: 26 iun. 2016
1
Polonia s-a calificat in sferturi de finala la EURO 2016 dupa ce a castigat meciul cu reprezentativa Elvetiei, scor 1-1, (5-4 dupa loviturile de departajare). Tara Galilor a invins cu 1-0 Irlanda de Nord si s-a calificat si ea in sferturi. In ultimul meci al zilei, Portugalia a eliminat Croatia, dupa un gol marcat in prelungiri de Quaresma.
Astazi, la EURO 2016 se vor disputa alte trei partide. Franta – Irlanda, de la ora 16:00, Germania – Slovacia, de la ora 19:00 si Ungaria Belgia de la ora 22:00. Maine se vor disputa ultimele doua meciuri ale optimilor de la EURO 2016. Sunt programate Italia – Spania, de la ora 19:00 si Anglia – Islanda, de la ora 22:00.  Sferturile de finala vor incepe pe 30 iunie, primul meci din aceasta etapa a competitiei fiind Polonia-Portugalia.