News Flash:

Premiantii Galei Laureatilor Sportului Iesean

19 Decembrie 2009
1228 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Paraschiv
Luni, Directia pentru Sport a Judetului Iasi, in parteneriat cu Fundatia Sportului Iesean, organizeaza Gala Laureatilor Sportului Iesean 2009. Evenimentul se desfasoara in Sala Studio de la TVR Iasi si este transmis in direct la TVR3, incepand cu ora 18.15. Intrarea este libera pentru toti iesenii care vor sa vada un spectacol frumos, in cinstea celor mai buni sportivi ai Iasului. "Puterea de a visa, dorinta extraordinara de a atinge un vis, dincolo de orice obstacole, cred ca reprezinta esenta materiei din care sunt facuti toti campionii nostri. Cu riscul de a ma repeta, energia lor, spiritul lor de sacrificiu, vointa, dorinta de a fi cei mai buni, capacitatea de a se darui reprezinta pentru noi toti un exemplu de urmat", a declarat Ciprian Paraschiv, director coordonator DSJ Iasi. In acest an, clasamentul celor doua categorii, de sporturi olimpice si neolimpice, intocmit in urma evaluarii rezultatelor transmise oficial de catre cluburile sportive iesene, pe baza sistemului de atribuire a punctelor elaborat de Ministerul Tineretului si Sportului, arata astfel:

Sporturi olimpice

Locul I - Dolniceanu Tiberiu, CSM Iasi, scrima, antrenori: Bituca Iulian si Galatanu Marius
Locul II - Petrila Mihaela, CSM - LPS Iasi, canotaj, antrenor Lazariuc Ioan
Locul III - Dorneanu Irina, CSM - LPS Iasi, canotaj, antrenori Lazariuc Ioan si Bahnarel Sorin
Locul IV - Simionescu Vladut, CS Politehnica Iasi - CSS Unirea Iasi, judo, antrenor Anitoaie Petru
Locul V - Marin Dragos, CSM Iasi, box, antrenori: Dreer Constantin, Agavriloaie Dumitru
Locul VI - Radu Andreea, CS Politehnica Iasi, atletism, antrenor Ursanu Viorica
Locul VII - Cretu Mihaela, CSM - LPS Iasi, canotaj, antrenor Lazariuc Ioan
Locul VIII - Carbunaru Marina Roxana, CS Omega Tehnoton Iasi, tir sportiv, antrenor Carbunaru Marin
Locul IX - Ionescu Andreea, LPS - Politehnica Iasi, atletism, antrenor Ursanu Viorica
Locul X - Zmau Alexandra, CS CFR Iasi, tenis, antrenori Aghion Vergil si Tudurache Alexandru



Sporturi neolimpice

Locul I - Ivan Gabriela, CSM Iasi, radioamatorism, antrenor Ivan Gabriela
Locul II - Ciobotaru Lacramioara Mihaela, CS Thieu Lam Iasi, Vo Vinam Viet Vo Dao, antrenor Florin Macovei
Locul III - Trofin Ionela, Acs Palatul Copiilor Iasi, radioamatorism, antrenor Cristian Popovici
Locul IV - Astefani Adelina, ACS Palatul Copiilor Iasi, radioamatorism, antrenor Cristian Popovici
Locul V - Mititelu Angel, CS Phoung Iasi, Vo Vinam Viet Vo Dao, antrenor Mititelu Angel
Locul VI - Sorin Miron, CS Kwang - Gae Iasi, TAEKWON DO ITF, antrenor Andrei Vladut Dumitriu
Locul VII - Ancuta Mirela, CS Long Ho Pascani, Qwan Ki Do, antrenor emerit Ovidiu Covaci
Locul VIII - Sandu Alexandra, CS Long Ho Pascani, Qwan Ki Do, antrenor emerit Ovidiu Covaci
Locul IX - Ursu Dan, CS DAO Iasi, Qwan Ki Do, antrenori Nica Teodor si Nica Stefan
Locul X - Dumitras Iulian, CS ENPI Iasi, karate traditional, antrenor Patrahau - Pascaru Irina
Locul X - Adascalitei Constantin, CS ENPI Iasi, karate traditional, antrenor Patrahau - Pascaru Irina


Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

sporturi olimpice sporturi neolimpice
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1553 (s) | 22 queries | Mysql time :0.021126 (s)